مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۱
۰ نفر

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: قیمت آزمون آیلتس به ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسیده است، این آزمون متعلق به کشور استرالیا است و با توجه به بالا رفتن قیمت دلار، هزینه این آزمون هم برای ما بالا رفته است.

آزمون آیلتس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ابراهیم خدایی گفت: هزینه آزمون زبان آیلتس ۲۲۰ دلار است، هزینه این آزمون متاسفانه با بالا رفتن قیمت دلار بالا می‌رود و افزایش قیمت آن به دلیل بحث‌های ارزی است.

او در ادامه درباره پولی که به موسسات برگزارکننده آزمون می‌رسد، گفت: قسمتی از این پول را موسسات برگزارکننده آزمون به عنوان سود خود برمی‌دارند و قسمت عمده آن برای موسسه آی‌دی‌پی استرالیا است. این آزمون در داخل کشور طراحی نمی‌شود. سازمان سنجش فقط بر این نظارت می‌کند که هزینه این آزمون از ۲۲۰ دلار بیشتر نشود.

رئیس سازمان سنجش در ادامه تاکید کرد: قیمت این آزمون همین ۲۲۰ دلار بوده و افزایشی پیدا نکرده است. موسساتی که سازمان سنجش به آن‌ها مجوز برگزاری آزمون آیلتس را داده باید این قیمت را رعایت کنند.

سازمان سنجش، پیش از این در تاریخ ۱۴ تیر ۱۳۹۸ قیمت آزمون آیلتس را به ۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان افزایش داده بود و قیمت فعلی در مقایسه با قیمت قبلی آزمون، یک میلیون و ۵۵۹ هزار تومان افزایش داشته است.

قیمت قطعی هر آزمون توسط سازمان سنجش محاسبه و اعلام می‌شود تا در صورت افزایش نسبت به مبلغ علی‌الحساب، داوطلبان مبلغ مابه‌التفاوت را به حساب مرکز مربوطه واریز کنند و چنانچه قیمت قطعی کمتر از قیمت علی‌الحساب باشد، مراکز باید مابه‌التفاوت را به ذی‌نفعان برگردانند.

کد خبر 542851

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار