یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه یک جناح منافع ملی را نمی‌سنجد و فقط به فکر تخریب است و می‌گوید نمایندگان خودشان را تعطیل می‌کنند در صورتی که اینگونه نیست شرایط ایجاب کرد که ما بخواهیم این روزها صحن مجلس تعطیل شود.

سلحشوری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، پروانه سلحشوری درباره انتقادات به مجلس شورای اسلامی در خصوص سپردن بررسی بودجه به کمیسیون تلفیق و تعطیلی جلسات علنی خانه ملت گفت: گمان می‌کنم در این مورد اطلاع‌رسانی درستی صورت نگرفته است، از همین رو امروز مجلسی‌ها را متهم می‌کنند که شما بودجه را به دست کمیسیون تلفیق سپردید و این کمیسیون هر کاری دلش می‌خواست با بودجه انجام داد.

 نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طبق اصل ۸۵ هر کجا ضرورتی به وجود آید می‌توان از این اصل استفاده کرد؛ از سوی دیگر خیلی از نمایندگان تست کرونای‌شان مثبت شده است، مجلس هم محیط بسته است که می‌تواند خودش محل آلودگی باشد.

وی یادآور شد: حداقل ۳۰۰ نفر در صحن حضور دارند شما تصور کنید امکان پخش آلودگی چقدر زیاد است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: یک آزمون دو ساعته آیلتس را که ۲۰۰ نفر در یک سالن قرار است جمع شوند به خاطر بیماری کرونا لغو می‌کنند بعد یک محیطی مثل مجلس که حداقل در  صحن آن حدود ۳۰۰ نفر حضور دارند و بخش‌های مختلفی دارد که هر کدام کارمند خودش را دارد و قطعا می‌تواند محلی برای شیوع باشد چرا نباید تعطیل و اصول بهداشتی را رعایت کنند؟

این عضو فراکسیون امید با بیان اینکه مجلس باید تعطیل می‌شد، گفت: معتقدم این کار لازم بود چون شرایط سنی نمایندگان و بیماری‌های زمینه‌ای وجود دارد خود این امر می‌تواند باعث بسیاری از انتقال‌ها باشد.

وی ادامه داد: شاید در یک اداره مراجعان کمی وجود داشته باشد اما در مجلسی که ۲۹۰ نفر نماینده وجود دارد قطعاً تعداد مراجعات زیاد است شما تصور کنید شخصی مانند شرایط جسمی من در این محیط قرار گیرد که انتقال بیماری سریع است قطعا بیمار می‌شود.

سلحشوری با اشاره به اصل ۸۵ شدن بودجه، گفت: کار عاقلانه دیگری که هیئت رئیسه مجلس انجام داد در خصوص اصل هشتاد و پنجی شدن بودجه بود. از طرف هیات رئیسه به نمایندگان زنگ زدند و یک نظر سنجی انجام دادند که قریب به اتفاق نمایندگان با این کار موافق بودند که کمیسیون تلفیق در خصوص بودجه تصمیم بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۴۴ نفر از همکاران ما جان خودشان را کف دستشان گذاشتند و این روزها به مجلس رفتند تا درخصوص بودجه تصمیم‌گیری کنند و باید بگویم اعضای کمیسیون بودجه انسان‌های معتمدی هستند و ما به آنها اطمینان داریم.

این نماینده مجلس به شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه یک جناح منافع ملی را نمی‌سنجد و فقط به فکر تخریب است و می‌گوید نمایندگان خودشان را تعطیل می‌کنند در صورتی که اینگونه نیست شرایط ایجاب کرد که ما  بخواهیم این روزها صحن مجلس تعطیل شود.

وی ادامه داد: کشور بدون بودجه نمی‌تواند بماند به نظرم بودجه به صورت سه دوازدهم تدوین می‌شود؛ سه ماهش که به مجلس ما می‌رسد و آن را تدوین می‌کنیم که مملکت بدون بودجه نماند مابقی تصمیم‌گیری در خصوص بودجه به مجلس بعدی میرسد.

سلحشوری گفت: ما می‌توانیم از روندهای قانونی استفاده کنیم بنابراین نباید بهره‌برداری سیاسی در این شرایط سخت و پیچیده صورت گیرد.

کد خبر 489912

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 21
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رضا GB ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  58 0
  خانم در زمان جنگ منطقه وسیعی شیمیایی میشد در ان گرمای جنوب ما لباس های پلاستیکی بادگیر میپوشیدیم واگر لازم بود ان ماسک های پلاستیکی را بصورت میزدیم وکارمان را انجام میدادیم در انجا سن وسال مطرح نبود پیرمرد داشتیم جوان داشتیم ونو جوان داشتیم ما روزها در ان گرما یکسره سرتا سر بدنمان لباس پلاستیکی بادگیر تنمان بود ما در بیابان چطور بود تحمل میکردیم ولی شما حاضر نیستید چند روز وسائل مانند ماسک وامکانات لاکچری دیگر استفاده کنید ویک لایحه بودجه که امر مهمی است را بررسی کنید
 • نواب صفوی IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  53 0
  اولا در آزمون آیلتس به هیچکس مثل نمایندگان پک ضد عفونی خاص رایگان ندادند. ضمنا اونا پول دادند تا تو امتحان شرکت کنند و شاید آینده ای داشته باشند اما شما به خاطر هر روز خدا تومن پول میگیرد.
 • سعید IR ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  52 0
  شما دوستان باید تعطیل باشید فقط کارگربدبخت باید با اتوبوس و مترو بره سرکار الکل و مواد ضدعفونی کننده نداشته باشه توکارخانه با500نفر دیگه کار کنه برا دوتومن تاکرونا بگیره
 • ناشناس IR ۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  46 2
  خانم نماینده ما هم کارمندان دولت هستیم و هر روز در محل کار حاضر میشویم و روزانه هرکدام چندین مراجعه کننده داریم.آیا در این بین فقط سلامت نمایندگان دارای اهمیت است؟آیا ما به عنوان انسان حق زنده بودن نداریم؟ در مواجهه با این بیماری همه باید در شرایط یکسان باشند.
 • IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  41 2
  خانم نماینده محترم خون نمایندگان رنگین تراز بقیه کارمندان نیست تا به حال شش نفر از کارمندان بانکها به خاطر کرونا جانشان را از دست داده اند و دهها نفر نیز مشکوک به این بیماری هستند پس چرا بانکهاوسایر ادارات شلوغ را تعطیل نمی کنید چرا بلدید هر چیزی را توجیح کنید .
 • IR ۲۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  42 0
  عمر دست خداست حالا پولشو میگیرین یه کاری هم بکنید
 • IR ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  25 0
  پس چرا بانکها را باز میکنند و تعداد مراجعه کنند بالای ۱۰۰۰نفر میرسد را تعطیل نمیکنند که شیوع کرونا بیداد میکند
 • هموطن IR ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  33 0
  خانم نماینده اگر جان عزیز است برای همه است ضمنا مجلس دلیلی ندارد تعطیل شود چون اساسا ارباب رجوع غریب ندارد اقايان وخانمهای نماینده بنشینند وقوانین ومقررات را مصوب نمایند .
 • IR ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۶
  34 0
  حالا اگر تعطیل نکنند چه گلی بسر مردم می ریزند این مجلس بله قربان گو
 • ایران IR ۰۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  11 51
  متشکرم خانم سلحشور
 • محمد IR ۰۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  19 2
  ما کارکنان دولت به خصوص پرسنل بانکها در طول روز با صدها ارباب رجوع مختلف در محیط بسته سروکار داریم. نمایندگان مجلس چه تفاوتی با کارمندان دولت دارند.لطفا عمل خود را توجیه نفرمایید.
 • امیرعلی IR ۰۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  16 1
  بابا‌جان‌برکفان....
 • مرتضا IR ۰۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  3 0
  کرونا.نه ‌مادر کروناهم بیاد کاریتون نمیکنه.
 • ملیحه یزدی IR ۰۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  7 1
  مگه فقط اونها تو ازدحام هستن که البته فضای بسیار لاکجری مجلس با اون ساک لوازم بهداشتی خیلی بهتر از بانکهایی با هوای ناسالم و مراجعه کنندگان اغلب کم برخوردار یا کسانی که اهل راعایت هم نیستند!!از ماسک و ژل شستشو و... پرستاران و کادر درمانی که دقیقا وسط بیماران هستند و جوانترین پرستار که ۲۵ سالش بود جونش رو از دست داد!! ایشون خونش خون نبود یا جونش !؟؟ باید سفسطه بازی و هیاهو رو کنار بگذارید. خسته کردین مردم رو!
 • محمد AE ۰۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  12 0
  سلام خانم نماینده شما نماینده شدید که هر شرایطی برای مملکت پیش آمد کرد جانتان را در کف دست بگیرین و در میدان کارزار قرار بگیرید.
 • عباس IR ۰۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  11 0
  مگرماانسان نیستم فقط نمایندها هستن .شمابدهکارمردم هستین.مزدمیگیرید.
 • حمید IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  11 0
  خواهش میکنیم خانه هایتان بمانید بود و نبود شما فرقی نداره
 • دنیا ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  10 0
  چه جالب ، والا ما دیدیم تو کشورای دیگه تو این شرایط مسئولین برای کنترل بیشتر موضوع حتما سر پستاشون حاضر میشن حالا شما میگین شرایط براتون بده. شما خونتون رنگین تره
 • IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  7 0
  اگر نانواها هم بروند خانه که از گرسنگی میمیری زباله جمع کن ها هم تعطیل کنند که وبا میگیری پمپ بنزینها کار نکنند که الاغ هم نیست تا درمانگاه بروی
 • ایرانی IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  11 0
  هروقت کارمندان بانک تعطیل شدند، پرستاران و پزشکان تعطیل شدند، ارتش و سپاه تعطیل شد نمایندگان مجلس هم میتوانند تعطیل شوند،
 • گ IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
  0 0
  ما پرسنل ناجا مجهز با آنتی ویروس هستیم و روزانه با بالای دویست نفر ارباب رجوع داریم به عشق مردم ونظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

دیدگاه خوانندگان

وبگردی