مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش پراکنده باران در برخی مناطق کشور طی چهار روز آینده گفت: بارش باران امروز یکشنبه ۲ شهریور در چهار استان شدت بیشتری دارد.

باران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان گفت: امروز در شمال غرب، سواحل شمالی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بارش در شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان شدت بیشتری دارد، گفت: در برخی نقاط استان‌های خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان به ویژه در ساعات بعد از ظهر رشد ابر، رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، فردا بارش در شمال غرب کاهش می‌یابد و در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی تداوم دارد. همچنین در جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق یزد، برخی نقاط استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان با بیان اینکه طی امروز و فردا دریای خزر مواج است، گفت: در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور کاهش دما بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد رخ می‌دهد.

وی افزود: روز سه‌شنبه در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز مرکزی بارش تداوم دارد و در برخی نقاط استان‌های خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان به ویژه در ساعات بعد از ظهر رشد ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی روز سه‌شنبه بارش در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان شدت دارد، اظهار کرد: تا روز سه‌شنبه شرق دریای عمان مواج خواهد بود. همچنین روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و برخی نقاط هرمزگان و ارتفاعات البرز مرکزی رشد ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد. وزش باد نیز در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل شدت خواهد گرفت.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و احتمال وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و پس فردا نیز  صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 542803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار