دفتر سیدمصطفی میرسلیم، نماینده تهران، به مصاحبه سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان واکنش نشان داد و تأکید کرد که شکایت رئیس کمیسیون عمران در مجلس دهم از میرسلیم بی‌مورد است و اعتراف نایب‌رئیس وقت کمیسیون عمران در پرونده عیسی شریفی موجود است.

میرسلیم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شرق، بگومگوی میرسلیم با قالیباف بالا گرفته است. درحالی‌که سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان از رد ادعای میرسلیم درباره دریافت رشوه ۶۵ میلیارد تومانی تفحص از شهرداری تهران در دوران قالیباف به‌دلیل قانع‌کننده‌نبودن اسناد محکمه‌پسند خبر داده، میرسلیم هم هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان را تهدید به شکایت به کمیسیون اصل ۹۰ کرده است. این در حالی است که هم‌زمان قوه قضائیه هم در حال رسیدگی به پرونده رشوه ۶۵ میلیاردی است که یک نماینده سابق هم در ارتباط با آن بازداشت شده است.

موسی غضنفرآبادی، سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، در تشریح جزئیات نشست عصر روز چهارشنبه این هیئت درباره بررسی شکایت محمدرضا رضایی‌کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس، از میرسلیم، نماینده تهران، اظهار کرد: آقای میرسلیم چندی پیش گفته بود رئیس یکی از کمیسیون‌های مجلس پولی به میزان ۶۵ میلیارد تومان دریافت کرده تا تحقیق و تفحص از شهرداری تهران متوقف شود؛ هرچند اسمی نبرده بود.

او در توضیح بیشتر افزود: رضایی‌کوچی که رئیس کمیسیون عمران وقت بوده است، بعد از اظهارات میرسلیم از او شکایت و اعلام کرد که منظور آقای میرسلیم من و کمیسیون عمران بوده است و بر همین اساس، هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان این شکایت را بررسی کرده و آن را وارد دانست؛ هرچند آقای میرسلیم اسمی از آقای رضایی‌کوچی نبرده است، ولی او قانونا می‌تواند از میرسلیم شکایت کند.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان اظهار کرد: آقای میرسلیم چون اسم کمیسیون عمران را برده است و در بین کمیسیون‌های تخصصی مجلس فقط یک کمیسیون با این عنوان وجود دارد، این شکایت وارد بود. ضمن اینکه چون تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در کمیسیون عمران مجلس پیگیری می‌شد، عملا منظور آقای میرسلیم همین کمیسیون بود. غضنفرآبادی خاطرنشان کرد: بر اساس شکایت آقای رضایی‌کوچی، از آقای میرسلیم برای ارائه توضیحات به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان دعوت کردیم تا مستندات و مدارک خود را ارائه دهد و در نهایت این موضوع بررسی شود.

او افزود: میرسلیم روز گذشته در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان حاضر شد، ولی دلایل و مستندات محکمه‌پسندی مبنی ‌بر اینکه یکی از رؤسای کمیسیون ۶۵ میلیارد تومان پول دریافت کرده ولو اینکه آقای رضایی‌کوچی نباشد که تحقیق و تفحص صورت نگرفته باشد. سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان تصریح کرد: در کمیسیون عمران وقت تحقیق و تفحص از شهرداری تهران رأی آورد، اما در صحن علنی نتوانست رأی لازم را بیاورد. غضنفرآبادی درباره تصمیم‌گیری هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان پس از اظهارات میرسلیم خاطرنشان کرد: آقای رضایی‌کوچی می‌تواند در دادگاه موضوع شکایتش از میرسلیم را پیگیری کند. این در حالی است که هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان بر اساس ماده ۶ قانون نظارت بر رفتار نمایندگان تصمیمی را اتخاذ خواهد کرد.

اما دفتر سیدمصطفی میرسلیم، نماینده تهران، به مصاحبه سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان واکنش نشان داد و تأکید کرد که شکایت رئیس کمیسیون عمران در مجلس دهم از میرسلیم بی‌مورد است و اعتراف نایب‌رئیس وقت کمیسیون عمران در پرونده عیسی شریفی موجود است.

در جوابیه دفتر میرسلیم آمده است: «برای استحضار ملت عزیز ایران لازم دانستیم سکوت را بشکنیم و نکاتی را درباره نحوه رفتار هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با مهندس میرسلیم، شخصیت انقلابی و فسادستیز که خود را خادم ملت می‌داند، برسانیم. از آقای مهندس میرسلیم دعوت کتبی نشده بود برای حضور در جلسه و ارائه اسناد؛ صرفا آقای پاشایی، دبیر هیئت شفاهی، از ایشان خواست در جلسه حاضر شوند برای مبادله نظر و مهندس میرسلیم در جلسه حاضر شد و توضیحاتی دادند از جمله اینکه شکایت آقای رضایی، رئیس کمیسیون عمران، بی‌مورد است؛ زیرا تا کنون ذکر نامی از آقای رضایی نشد و اگر ایشان خودش احساس اتهام می‌کند به رفتار خودش برمی‌گردد.

از مهندس میرسلیم خواستند که نسخه‌ای از اسنادی را که به دادستانی داده‌، تقدیم ایشان کنیم و ایشان هم قول دادند به دست آقای پاشایی برسانند و اساسا قراری نبود که در آن جلسه اسنادی را ارائه دهند. به اعضای محترم هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفتند که برای دستیابی به اعترافات نایب‌رئیس وقت کمیسیون عمران درباره دریافت ۶۵ میلیارد تومان باید از دادستانی استعلام کنند و این موضوع بخشی از پرونده آقای عیسی شریفی و هلدینگ یاس است که در دوران شهرداری آقای قالیباف تأسیس شده است. خبر منتشرشده در خانه ملت ناقص و جهت‌دار است و امیدواریم هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان برای حفظ آبروی خود و رعایت انصاف آن را اصلاح کنند، والا مهندس میرسلیم ناگزیر می‌شوند از طرز کار آن هیئت به کمیسیون اصل نود شکایت کنند.

در پایان مهندس میرسلیم به عنوان فردی متخصص و مشرف به امور سازمانی و ساختاری نظام مقدس جمهوری اسلامی از گذشته تاکنون همواره تلاش کردند تا خدمت صادقانه داشته باشند به کشور و نظام؛ مهندس میرسلیم نسبت به اینکه عده‌ای در تلاش‌اند تا مسئله ۶۵ میلیارد رشوه را بحثی شخصی تلقی کنند، محکوم و قطعا برای خشکاندن ریشه فساد تا پای جان ایستاده‌اند و اعلام می‌دارند ملت عزیز و قهرمان ایران اسلامی در هر نقطه‌ای از کشور که فسادی مشاهده کردند به همراه مستندات به اطلاع ایشان برسانند تا در مسیر درست رسیدگی قرار گیرد».

کد خبر 542309

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 24
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حسن IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  82 3
  سلام.همیشه عده ای متملق وپاچه خوار سروکله شون پیدا میشه تا اجازه ندهند حقیقت روشن بشه.در یک محکمه عادلانه ادعای اقای میرسلیم را با مستندات بررسی کنند وفرصت را به چاپلوسان وماله کشان ندهند.تجربه تاریخی هم نشان میدهد که راه عدالت را عدهای سد میکنند.
 • مهسا UA ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  40 30
  بسم ا...را گفتن و میخوان مجلس را تحت شعاع قرار بدهند این رسانه های زنجیره ای
 • PL ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  63 21
  خسته نباشی مردخدا دست دزذان را از بیت المال قطع کن
 • حبیب IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  42 68
  تو که خبر داشتی پس تا حالا چرا حرفی نزدی چی شده زورت میاد رییس مجلس نشدی ؟
  • TR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
   41 18
   خدایا یک شعوری اعطا کن چرا درهمان زمان سکوت کردی وحالا پس از سالها اعلام میکنی مگر سکوت تو درزمان وقوع خیانت نبوده؟
 • ساناز IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  35 51
  اگه میر سلیم راست میگه آدم عدالت خواهی هست چرا قبلا چیزی نگفت الان که رییس مجلس نشده یا رییس کمیسیون نشده حس عدالت خواهیش گل کرد?
 • صحرا IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  25 50
  حالم داره ازخودم بهم میخوره که به صرف فقط اصولگرایی به کسی مثل میرسلیم رای دادم
  • IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
   70 2
   شما چه میدانید شاید مدارک دیر به دست ایشان رسیده است .در هر زمانی اگر کسی اقدام به افشا افراد فاسد ودزد نمود میبایستی مورد حمایت مردم قرار گیرد .هر چند دستگیری چندین نفر در این خصوص نشانه صداقت و درستی گزارش آقای میرسلیم است .
 • م IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  7 6
  همیشه دیدهایم کله شکستن مال ماست انتظاربیخودی هم مال ماست پس لطفا در انعکاص نظرات مظلوم نمایی نکنید
 • IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  22 92
  میر سلیم ظاهرا از مسیر سلیمیت وسلامت خارج شده نوعی حسادت ورزی دارند نسبت به این مدیر ولایی وجهادی
 • عالم IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  60 33
  اگرحرف جناب میرسلیم درست است که احتمالا درست است چون شخصیت ی مثل میرسلیم نبایدبدون مدرک بگه درودبرتو
 • عبدلله IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  25 80
  مدت دو ماه از عمر مجلس جدید گذشته است آقای میرسلیم فقط درگیر شکایت از آقای قالیباف هست پس کی میخاد به وظیفه نمايندگي اش عمل کند؟؟؟
 • شهروند IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  10 54
  این آقای میرسلیم همش دنبال دعواست. هنر دیگری نداره. ب
 • IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  38 27
  چه ایرادی دارد که نظر میر سلیم مورد بررسی قرار گیرد .کشف حقیقت ایراد ندارد . اگر حساب پاک است از .....؟؟؟؟
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  33 34
  کل کارایی برخی افراد در مجلس همین خوراک تبلیغاتی برای دشمنان است
 • افشین IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  14 42
  در دور قبل انتخابات با جملات ( من سرهنگ نیستم ) ( لوله کردن ) با القا ترس رای مردم را از یکی از نوابغ جنگ ومدیری که بین هشت شهردار برتر دنیا قرار داشت وما به اشتباه بجای انتخاب قویترین مدیر اجرایی به کس دیگری رای دادیم . امیدوارم دوباره از این سیاست بازان که سابقه خدماتشان معلوم میباشد گول نخوریم
 • IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  13 34
  آقایان:قالیباف ومیرسلیم تورا خدا درمجلس به فکر مشکلات مردم باشید.دیگر دنبال حاشیه نباشید.
 • سید IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  54 14
  سلام به آقای میرسلیم که واقعاً نماینده صداقت و انقلابی می باشد
 • IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  29 46
  میرسلیم باید به‌دور از سیاست زندگی کنه ایشان واقعا مشکل دارن
 • داود IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  15 33
  سلام حالا یا راست مگوید ویا دروغ مملکت قانون دارد خوده آقای رییسی رسیدگی میکنند ودرست ماجرا برای ملت روشن میشود هیچ وقت ماه پشت ابر نمیماند سالار شهیدان حق گفت کافران سر مبارک را جدا کردن
 • ناشناس IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  49 13
  حالا. این بنده خدا هم که میخواد یه سری حقایق را بگه تعدادی از نمایندگان فهیم وخدا ترس لرزه بر جونشون افتاده
 • حسن IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  52 5
  میرسلیم جان طرف مقابلت قویست
 • علیرضا نیکرو IR ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  9 22
  آقای میرسلیم شما پیر شدین نباید کاندید نمایندگی مجلس می شدین
 • CA ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  7 23
  ار حالا هر چه میر سلیم بگه وارد نیست

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار