«پرویز فتاح، رئیس بنیادمستضعفان در حاشیه بازدید از ساختمان پلاسکو از همه کسانی که در برنامه نگاه یک از آنها نام برده بود و به ویژه حداد عادل عذرخواهی کرد.»

حداد عادل و فتاح

به گزارش همشهری آنلاین، خبر عذرخواهی پرویز فتاح همان قدر سریع بازنشر شد که انتقادهای تند و تیزش و نیز پاسخ تندتر حداد عادل به او. گرچه عذرخواهی فتاح مبنی بر اینکه جانب انصاف را رعایت نکرده بود، خلاب به همه افرادی بود که از آنها نام برده بود، اما خب حقیقت آن است که پس از واکنش حداد بود که عذرخواهی کرد و نیز آوردن با نام حداد عادل در حقیقت اگر نگوییم فقط از وی عذرخواهی کرد می توانیم بگوییم از او به صورت ویژه عذرخواهی کرد. {ویدئوی عذرخواهی پرویز فتاح}

آنچه هست حداد دیرتر از دیگران به اظهارات فتاح واکنش نشان داد، اما تنها کسی بود که پاسخ ویدئویی دادآن هم با سخنانی پر از کنایه و طعنه.

البته نوع پاسخ حدادعادل و اشاره وی به نام رهبر انقلاب انتقاداتی را هم در میان اصولگرایان برانگیخت. وهاب عزیزی فعال سیاسی و تحلیلگر اصولگرا در واکنش به اظهارات حدادعادل گفت: اگر آقای حدادعادل سکوت می‌کرد بهتر بود، دفاع ضعیف ایشان در خصوص مصاحبه تلویزیونی آقای فتاح که گفته بود بخشی از املاک بنیاد مستضعفان در اختیار مدرسه فرهنگ با مسئولیت حدادعادل است، به جای اینکه رفع اتهام و شبهه کند، بر دامنه سوءظن‌ها افزود.

وی ادامه داد: حدادعادل با پناه بردن به دامن مقام معظم رهبری و انتصاب تصرف املاک به دستور معظم له، سعی کرد که خود را از اتهام پاک کند. این حرکت ناشیانه حدادعادل ظلم در حق رهبری و کسانی است که با حجت قرار دادن حرف‌های حدادعادل به لیست‌های انتخاباتی اصولگرایان به نیت تکلیف رای داده بودند. دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی، در ادامه سخنان خودبا اشره  به سخنان حداد در مورد دستمزد فرزندانش در مدرسه فرهنگ، طعنه ای هم به قالیباف زد و گفت که «اظهارات حداد عادل در خصوص دستمزد فرزندان خود بیشتر شبیه شوخی و مزاح بود و حرف‌های قالیباف در ایام انتخابات را در اذهان تداعی کرد که با اعلام موجودی حساب بانکی خود موجبات تفنن مردم را فراهم کرد.» { متن کامل سخنان وهاب عزیزی درمورد پاسخ حدادعادل به  فتاح}

 حال اما این جدال اصولگرایانه پایان یافته و ماجرا ختم به خیر شده است؟ { پاسخ حداد عادل به اظهارات پرویز فتاح

شرق در این باره نوشت: داستان مجادله رئیس بنیاد مستضعفان و غلامعلی حدادعادل ختم به خیر شد. پرویز فتاح ۱۸ مرداد در یک برنامه تلویزیونی از لزوم پس‌گرفتن مدرسه‌های تحت نظارت حدادعادل که زمین‌های آن متعلق به بنیاد مستضعفان است، گفته بود و حداد نیز به آن واکنش تندی نشان داده بود. روز گذشته اما پرویز فتاح در حاشیه بازدید از ساختمان پلاسکو از حدادعادل عذرخواهی کرد و گفت جانب انصاف را رعایت نکرده است. فتاح در فیلمی که شب گذشته خبرگزاری تسنیم در کانال تلگرامی خود منتشر کرد، درباره آن برنامه تلویزیونی گفت: «افراد و سازمان‌هایی که اسم بردم، از املاک استفاده شخصی نداشته‌اند.

خطای بنده بود که خیلی کوتاه و تیتروار نام بردم. فرصت بازکردن مسئله نبود. اطلاعات بنده ناقص اعلام شد. جانب انصاف را رعایت نکردم. در محضر خدا و مردم از همه آن بزرگواران، مخصوصا برادر عزیزم حدادعادل عذرخواهی می‌کنم».

رئیس بنیاد مستضعفان در تلویزیون گفته بود: «ایشان (حدادعادل) برای احداث مدرسه فرهنگ در خیابان فرشته بنایی را اجاره کردند و این اجاره چندین نوبت تمدید شد؛ البته این اجاره‌بها با ملاحظات بوده و مشمول نرخ روز نمی‌شد. درحال‌حاضر موعد اجاره سر رسیده است و باید تخلیه شده یا اجاره‌بها به نرخ روز تنظیم شود که البته با توجه به گرانی آن منطقه، احتمالا تمدید اجاره با نرخ روز برای ایشان به‌صرفه نخواهد بود».‌

او ارزش ریالی ملک مدرسه فرهنگ را ۲۰۰ میلیارد تومان برآورده کرده و گفته بود: «آقای حدادعادل علاوه بر مدرسه فرهنگ، زمین دیگری برای ساخت مدرسه دریافت کرده بود که البته موفق به دریافت مجوز نشد؛ زیرا این زمین به متراژ هشت ‌هزار متر در منطقه هروی و بر روی گسل قرار دارد. به ‌همین ‌دلیل آقای حدادعادل این ملک ۴۰۰‌میلیاردتومانی را به ما تحویل داد و بدون ‌شک هزینه این ملک هم پس از فروخته‌شدن، صرف محرومان و محرومیت‌زدایی خواهد شد».

غلامعلی حدادعادل نیز دوشنبه‌شب در ویدئویی در پاسخ به رئیس بنیاد مستضعفان گفت: او به‌گونه‌ای ماجرا را نشان می‌دهد که انگار در سال‌های گذشته هرج‌ومرج کاملی بر بنیاد حاکم بوده و حالا فتاح فرشته نجات شده است.

حدادعادل خطاب به فتاح گفته بود: «‌بنده از شما می‌پرسم آیا نمی‌دانستید که مدرسه فرهنگ بعد از اطلاع مقام معظم رهبری از وضع نابهنجار رشته علوم انسانی در آموزش‌وپرورش با توصیه مؤکد ایشان برای احیای این رشته ایجاد شده و ایشان با تصدیق ضرورت امر به مسئولان وقت بنیاد دستور داده‌اند برای تأسیس و اداره این مدرسه کمک کنند و کمک بنیاد در سال ۱۳۷۲ این بود که خانه‌ای در اختیار مدرسه قرار دادند که همان خانه‌ای است که شما در برنامه تلویزیونی به آن اشاره کرده‌اید».

او اعلام کرد که فرزند پرویز فتاح نیز در همین مدرسه و در همین ساختمان تحصیل کرده است. حدادعادل گفته بود: « آقای فتاح از آنجا که خانه‌ای که مدرسه شد برای مدرسه مناسب نبود، مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۴ با همه احتیاطی که در باب استفاده از بیت‌المال دارند، با توجه به اساسنامه مؤسسه فرهنگ که در آن قید شده بود اموال مدرسه متعلق به شخص نیست بلکه به بیت‌المال تعلق دارد، موافقت کردند زمینی از بنیاد در اختیار مؤسسه قرار گیرد تا پس از ساخت مدرسه در آن، خانه قبلی به بنیاد برگردد.

به جهت مشکلات اداری و مالی، کار ساخت مدرسه به تعویق افتاد و در سال‌های اخیر معلوم شد به علت قرارگرفتن زمین روی گسل زلزله، امکان ساخت مدرسه در آن وجود ندارد. مؤسسه فرهنگ در سال ۹۸ اعلام کرد این زمین را به بنیاد برمی‌گرداند». حدادعادل در این ویدئو گفته بود کاش آقای فتاح در یک سالی که رئیس بنیاد شده‌، چند دقیقه وقت صرف می‌کرد و در یک دیدار حضوری نظر خود را با او در میان می‌گذاشت تا قبل از اینکه در تلویزیون به او تهمت بزند، توضیحاتش را می‌شنید.

کد خبر 541954

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار