«‏چه تاریخی بشود تاریخ این بنیاد! فرمودند مستأجران بنیاد باید یا اجاره‌ها را به‌روز و یا ملک را تخلیه کنند. اما نفرمودند با آنان‌ که املاک را به نام مزایده‌ ولی با مصالحه و توصیه مالک شده‌اند، چه باید کرد و نفرمودند فردای فروش سریع همه اموال و املاک، بنیاد می‌ماند یا جمع می‌شود»؛ این فقط یکی از واکنش‌های حسام الدین آشنا به سخنان پرویز فتاح است.

حسام الدین آشنا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شرق،  رئیس بنیاد مستضعفان، شنبه‌شب در تلویزیون سخنانی گفت که به‌سرعت به تیتر یک اخبار ایران تبدیل شد. پرویز فتاح درباره املاک و ساختمان‌هایی گفت که در دست افراد سرشناس است و باید هرچه سریع‌تر آنها را تخلیه کنند.

این سخنان با واکنش‌های زیادی هم از طرف افرادی که این اموال را در دست دارند و هم از طرف افرادی که فتاح مدعی است این اموال را در دست دارند، مواجه شد. واکنش مشاور رئیس‌جمهوری به سخنان رئیس بنیاد مستضعفان نیز در نوع خود جالب بود.

حسام‌الدین آشنا، جمعه توییت کرد: «‏چه تاریخی بشود تاریخ این بنیاد! فرمودند مستأجران بنیاد باید یا اجاره‌ها را به‌روز و یا ملک را تخلیه کنند. اما نفرمودند با آنان‌ که املاک را به نام مزایده‌ ولی با مصالحه و توصیه مالک شده‌اند، چه باید کرد و نفرمودند فردای فروش سریع همه اموال و املاک، بنیاد می‌ماند یا جمع می‌شود».

سخنان آشنا نشان می‌داد که او، فتاح را در موقعیت عجیبی تصور کرده که صحبت‌هایش در تلویزیون بنیاد مستضعفان را وارد چالش کرده است. اما چند ساعت بعد حسام‌الدین آشنا توییت دیگری کرد و نوشت که باید مطالب و مطالبات آقای فتاح را جدی بگیرید.

او در این توییت نوشته بود: «‏مطالب و مطالبات آقای فتاح را جدی بگیرید. سخن از فلسفه وجودی، مدیریت کلان و جایگاه بنیادین بنیاد در نظام رفاهی کشور است. سخن از علت موجبه و علت مبقیه بنیاد است. سخن از کارکردهای راهبردی بنیاد ‌است نه اقدامات خرد و زودگذر. سخن از دغدغه برای پایداری درآمدها و اثربخشی هزینه‌هاست». این نوشته این‌گونه نشان می‌داد که مشاور رئیس‌جمهور جایگاه بنیاد مستضعفان را در راستای نام آن می‌داند.

روز گذشته نیز باز حسام‌الدین آشنا دست به توییت شد و از زاویه‌ای دیگر به سخنان فتاح پرداخت: «‏‏سال‌هاست که بنیاد مستضعفان فروشنده املاک «طاغوتیان» است. اما در این سال‌ها خریداران املاک «مستضعفان» چه کسانی بوده‌اند؟ خصوصی‌ها؟ دولتی‌ها؟ خصولتی‌ها؟ مستضعفان؟ مستکبران؟ خریداران دوره جدید چه کسانی هستند؟».

به نظر می‌رسد او با این توییت به‌دنبال شفاف‌سازی در خود بنیاد مستضعفان نیز هست و انتظار دارد نه فقط مستأجران بلکه خریداران املاک این بیناد نیز مشخص شوند. باید منتظر ماند و دید توفان سخنان پرویز فتاح تا چه زمان ادامه خواهد داشت.

کد خبر 539144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  3 3
  برای صحت کار آقای فتاح همین نکته کافی است که ایشان با قدرت هر چه تمامتر دست به باز پس گیری اموال بیت المال زده است و فرقی برایش ندارد که طرفش کیست و این بسیار پسندیده و مورد اقبال عمومی است . اما ذکر این نکته هم لازم است که ان شا الله در آمد حاصل از فروش این اموال به سمت دایر کردن و راه اندازی مراکز صنعتی و نیاز کشوربرود تا از این راه هم عده ای بکار گیری شوند و هم چرخ تولید بهتر حرکت کند و طوری نشود که این اموال به صورت مقطعی نیاز روزمره مستضعفین را حل کند و اصل سرمایه در یک مقطع کوتاه نابود شود که البته آ قای فتاح حتما به این مسئله توجه خواهند داشت.
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  3 1
  اسمش،بنیاد مستکبرانه لطفا اصلاح کنید
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  3 1
  آشنا از آب گل آلود ماهی می گیرد و کی بود کی بود ما نبودیم راه انداخته پیشنهاد می شود دقیقا به اتهاماتی که آقای فتاح بیان کرده رسیدگی شود
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
  4 2
  اموال خاندان پهلوی و فراری های وابسته به آنان در این بنیادها جمع و توسط فرشته نشین ها و کامرانیه نشین ها و الهیه ها نشین ها و باستی هیلز نشبن ها و شهرک غرب نشین ها هپل و هپو شد. اگر یک نفر از صدها نفری که قبل از انقلاب در چاله میدون زندگی می کرد و الان مولتی میلیاردر در باستی هیلز زندگی می کنه اموالش بررسی بشه مشخص می شه که این نو کیسه ها چطوری با فساد، رشوه، کارچاق کنی، زد و بند به این همه اموالی که متعلق به ملت ایران بود رسیدند. اصلا در خود قانون مدنی ذکر شده که کاخ های پادشاهان متعلق به ملت ایرانه حالا چطور این بنیاد مدعی تعلقش می شه. کاخ هائی مانند کاخ مرمر و کاخ سعد آباد چرا نباید مورد استفاده دولتمردان قرار بگیره و اصولا چرا باید بنیادی به نام بنیاد مستضعفان وجود داشته باشه و چرا نباید این اموال به خزانه ملی وارد و دولت عهده دار مدیریت آن باشه. بنیاد مستضعفان با آن همه اموال منقول و غیر منقول، دولتی در میان دولت است!! باید این دولت جعلی رو از بیخ و بن از بین برد و اداره تمامی اموالش را که متعلق به ملت ایران است به دولت سپرد

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار