نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: عدم مدیریت بازار بورس، آن را آسیب‌زا خواهد کرد.

صدیف بدری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه ۲۹ مرداد قوه مقننه در تذکری شفاهی خطاب به دولت درباره وضعیت بازار بورس گفت: در ماه‌های اخیر شاهد حرکت بی‌سابقه جریان نقدینگی به سمت بازار سرمایه هستیم که رکود سایر بازارها از یک سو و سیاست‌های تشویقی دولت از سوی دیگر باعث جذب نقدینگی به این حوزه شد که باید صرف بخش تولید شود.

وی با تاکید بر اینکه عدم مدیریت بازار بورس آن را آسیب‌زا خواهد کرد، افزود: این شائبه وجود دارد که دولت در پی جبران کسری بودجه از طریق بازار سرمایه است اما نباید سرمایه‌های مردم دستاویز این موضوع شده و باید به بخش تولید برسد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس با تاکید بر اینکه نوسانات بازار سرمایه باعث آزار فعالان این حوزه شده است، ادامه داد: نوسان و ریسک، ذات بازار سرمایه و بورس است اما اخیرا این موضوع به دلیل ناهماهنگی دولت و مدیران بازار سرمایه و همچنین تصمیمات خلق الساعه و بدون منطق به وجود آمده و معاملات سهام را دچار اختلال کرده است.

بدری گفت: کاستی‌های بازار بورس و اختلال مستمر هسته بر خرید و فروش مردم اثر می‌گذارد بنابراین مردم تاوان سوءمدیریت مدیران شرکت فناوری بورس را می‌دهند، لذا ضروری است که زیرساخت‌های بورس تقویت شود.

کد خبر 541845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار