سازمان جهانی بهداشت از گسترش ویروس کرونا از سوی جوانان و افراد میانسال که در رده‌های سنی ۲۰ تا ۴۰ سال هستند ابراز نگرانی کرد و هشدار داد: بسیاری از آن‌ها از ابتلای خود به ویروس آگاه نیستند و جان گروه‌های سنی آسیب‌پذیر را به خطر می‌اندازند.

کرونا ـ جوانان

به گزارش همشهری آنلاین، ایرنا به نقل از رویترز نوشت: مقامات بهداشت جهانی هشدار دادند نسبت ابتلای جوانان در بین مبتلایان به ویروس کرونا در جهان افزایش یافته است و این امر اقشار افراد آسیب‌پذیر از جمله افراد مسن، بیماران در مناطق پرجمعیت و خدمات بهداشتی ضعیف را در معرض آسیب قرار داده است.

تاکِشی کاسای، مدیر بخش غرب اقیانوس آرام در سازمان جهانی بهداشت، در یک نشست که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: همه‌گیری کرونا در حال تغییر است. افرادی که در رده‌های سنی دهه ۲۰ تا ۴۰ سال قرار دارند بیش از همه در شیوع ویروس نقش دارند.

افزایش موارد جدید ابتلا به کوویدـ۱۹ برخی از کشورها را وادار به اعمال دوباره محدودیت‌ها کرده است و شرکت‌های مختلف جهان برای یافتن واکسن برای ویروسی که به اقتصاد کشورها ضربه زده و باعث جان باختن بیش از ۷۷۰ هزار نفر و ابتلای نزدیک ۲۲ میلیون نفر شده، رقابت می‌کنند.

شیوع دوباره در کشورهایی گزارش شده است که ظاهرا ویروس را تحت کنترل داشتند از جمله ویتنام که تاکنون سه ماه را بدون انتقال ویروس سپری کرده بود.

کاسای در این زمینه گفت: آنچه مشاهده می‌شود شیوع دوباره نیست، بلکه ما بر این باوریم که این امر نشان می‌دهد وارد فاز جدیدی از همه‌گیری در منطقه آسیا اقیانوسیه شده‌ایم.

سازمان جهانی بهداشت همچنین از شرکت‌های داروساز خواسته است هم‌زمان با ساخت واکسن به دنبال تحقیقات و گام‌های توسعه‌ای لازم باشند.

سوکارو اسکلانته، مشاور سیاست دارویی سازمان جهانی بهداشت، توضیح داد: این سازمان با روسیه همکاری دارد. مسکو ماه جاری اولین کشوری بود که توانست تاییدیه‌های مقرراتی لازم را درباره ساخت واکسن خود بگیرد.


 

کد خبر 541559

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار