سازمان جهانی بهداشت پس از برگزاری جلسه کمیته اضطراری در ژنو، درباره طولانی شدن همه‌گیری بیماری کوویدـ۱۹ هشدار داد.

سازمان جهاني بهداشت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در جلسه کمیته اضطراری در ژنو در خصوص پاندمی جدید، درباره طولانی شدن این همه‌گیری و نیز احتمال خستگی دولت‌ها از مقابله با بیماری کوویدـ۱۹ هشدار داده شد؛ این چهارمین جلسه کمیته اضطراری پیرامون بیماری کوویدـ۱۹ در طول شش ماه اخیر است.

بنابر آخرین آمار به دست آمده در حال حاضر دست‌کم ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۶۸۰ هزار تن نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند. 

کمیته اضطراری متشکل از ۱۷ عضو و ۱۲ مشاور اعلام کرده است این بیماری همه‌گیر همچنان در پیک خود قرار دارد. سازمان جهانی بهداشت نیز پس از این نشست درباره احتمال طولانی شدن این پاندمی و نیز خستگی دولت‌ها هشدار داد.

در حال حاضر چندین کشور جهان به دلیل شیوع بیماری کوویدـ۱۹ اقدام به تعطیلی کرده و دچار رکود اقتصادی شده‌اند؛ از این رو کمیته از WHO خواست تا راهنمایی‌های ظریف و عمل‌گرایانه‌ای در مورد مدیریت کوویدـ۱۹ برای کاهش خطر خستگی ناشی از فشارهای اجتماعی و اقتصادی ارائه دهد.

این هیئت از سازمان جهانی بهداشت خواسته است که از کشورها در تهیه برنامه درمانی و واکسن‌های اثبات‌شده حمایت کند. این کمیته همچنین از آژانس خواست تا تحقیقات در مورد ناشناخته‌های مهم ویروس مانند منبع حیوانی این بیماری و پتانسیل‌های بالقوه دیگر را در این زمینه تسریع بخشد. WHO نیز خواستار درک بهتر اپیدمیولوژی و شدت بیماری کوویدـ۱۹ از جمله اثرات سلامتی طولانی‌مدت آن شد.

کمیته اضطراری به دنبال کشف روش‌های انتقال، جهش‌های احتمالی و ایمنی است.

کد خبر 536509

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار