شمار مرگ‌های ناشی از عفونت با کروناویروس روز یکشنبه ۲۶ مرداد از ۱۷۰۰۰۰ مورد گذشت و مقامات درباره اوج‌گیری دوباره شیوع در پاییز ابراز نگرانی کردند.

LA

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز مقامات بهداشت عمومی آمریکا نگران اوج‌گیری احتمالی دوباره موارد کووید-۱۹ در پاییز در شروع فصل آنفلوانزا هستند که احتمالا تلاش‌ها برای درمان بیماران کرونا را با مشکلات بیشتری مواجه می‌کند.

آمریکا دست کم ۵.۴ میلیون مورد ثابت‌شده کروناویروس را دارد که بالاترین رقم در میان کشورهای جهان است و احتمالا رقم واقعی حتی از این بیشتر است چرا که آمریکا هنوز نتوانسته است ظرفیت آزمایش کرونا به حد توصیه‌شده برساند.

موارد بیماری در اغلب ایالت‌ها به جز ایالت‌های هاوایی، داکوتای جنوبی و ایلینوی در حال کاهش است.

  • تلفات هند از ۵۰۰۰۰ گذشت

شمار تلفات کووید-۱۹ در هند روز دوشنبه از ۵۰۰۰۰ مورد گذاشت و شمار موارد ثبت‌شده عفونت به حدود ۲.۶۵ میلیون مورد رسید و این در حالیکه شیوع بیماری دارد به شهرهای کوچکتر و نواحی روستایی می‌رسد.

دومین کشور پرجمعیت جهان در ۲۴ ساعت گذشته ۵۷۹۸۱ مورد عفونت جدید ثبت کرده ست و به این ترتیب شمار کل عفونت‌ها به ۲۶۴۷۶۶۳ مورد رسیده است، همچنین با ثبت ۹۴۱ مورد مرگ جدید شمار کلی مرگ‌ها به ۵۰۹۲۱ مورد رسید.

هند تنها سومین کشوری است پس از آمریکا و برزیل شمار بیش از ۲ میلیون عفونت را گزارش کرده است. کارشناسان می‌گوید میزان‌های آزمایش کردن در هند بسیار پایین است.

  • شیوع دوباره در سئول

کره جنوبی با بدترین شیوع کرونا در ماه‌های اخیر روبرو شده است. کره جنوبی در حالیکه شیوع‌های جدید در این کشور شعله‌ور شده‌اند، درباره بروز یک بحران جدید کرونا هشدار داده است، از جمله شیوعی مرتبط با یک کلیسا که بیش از ۳۰۰ نفر ا زاعضای آن دچار عفونت تشخیص داده شده‌اند، صدها نفر دیگر از اعضای آن از آزمایش داده اکراه دارند.

این شیوع مرتبط با کلیسای سارانگ جیل» در سئول پایتخت این کشور بزرگترین شیوع در تقریبا شش ماه اخیر است و باعث شد که مقررات فاصله‌گیری اجتماعی روز یکشنبه سخت‌تر شود.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های کره در نیمه‌شب یکشنبه ۱۹۷ مورد جدید عفونت گزارش کرد که اغلب آنها مربوط به منطقه کلانشهری سئول هستند و باعث شده‌اند برای چهارمین روز متوالی شمار عفونت‌های جدید در این کشور سه‌رقمی باشد. رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها کره گفت که موقعیت فعلی مرحله ابتدایی یک سرایت در مقیاس بزرگ است.

  • تاخیر در انتخابات نیوزیلند به علت کرونا

جسیکا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند انتخاب عمومی این کشور را یک ماه به تاخیر انداخت و به ۱۷ اکتبر موکول کرد. این تصمیم پس از فشار برخی از احزاب گرفته شد که از ناممکن بودن کارزار انتخاباتی در هنگام قرنطینه یک سوم جمعیت این کشور ۵ میلیونی در شهر اوکلند شکایت کرده بودند.

  • افزایش «بهت‌آور» موارد کرونا در لبنان

وزیر بهداشت موقت لبنان روز دوشنبه گفت لبنان با توجه به اوج‌گیی عفونت‌ها باید برای دو هفته تعطیل شود و این در حالی است که این کشور در شوک انفجار عظیم بندر بیروت قرار دارد.

لبنان روز یکشنبه ۴۳۹ مورد جدید عفونت و شش مورد مرگ ناشی از ویروس را در طول ۲۴ ساعت گزارش کرد.

لبنان که در بحران عمیق مالی است در قبل از انفجار ۴ اوت که به مرگ دست کم ۱۷۸ نفر انجامید، نیز با اوج‌گیری کووید-۱۹ درگیر بود.

کد خبر 541297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار