معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در صورت برپایی تجمعات و بازگشایی‌ حضوری مدارس و دانشگاه‌ها شاهد شیوع نگران‌کننده کرونا در فصل پاییز خواهیم بود.

بیمارستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با شیوع مجدد آنفلوآنزا در فصل پاییز شاهد افزایش بیشتر بیماری کرونا خواهیم بود و با برگزاری تجمعات و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها این روند سرعت بیشتری می‌گیرد و بیماری شیوع بسیار نگران‌کننده‌ای خواهد داشت.

وی افزود: مدارس و دانشگاه‌ها باید به صورت مجازی بازگشایی شوند و از حضور فیزیکی دانش‌آموزان و دانشجویان به شدت خودداری شود. 

معاون وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که آیا برپایی تجمعات در فضای باز هم می‌تواند عامل انتشار ویروس کرونا شود، توضیح داد: هرچند سرعت انتشار ویروس در تجمعات فضای بسته بسیار بیشتر است، اما تجمعات حتی در فضای باز هم سبب انتشار بیشتر بیماری می‌شود.

ملک‌زاده گفت: نگرانی اصلی ما برگزاری تجمعات عزاداری در ماه محرم و بعد از آن بازگشایی مدارس و دانشگاه‌هاست، مجموعه این موارد می‌تواند بحران جدی در مورد شیوع کرونا در کشور ایجاد کند.

عزاداری‌ها در فضای مجازی یا به صورت خانگی برگزار شود

معاون وزیر بهداشت به مردم توصیه کرد عزاداری را از طریق فضای مجازی یا به صورت خانگی برگزار و از برپایی تجمعات عزاداری در فضاهای بسته یا حتی باز خودداری کنند، چراکه این کار می‌تواند سبب انتشار بیشتر بیماری کرونا شود.

وی همچنین از مردم خواست در ایام محرم به عزاداری خانگی توجه بیشتری کنند و در تجمعی حضور پیدا نکنند، مخلصین امام حسین (ع) با حضور در تجمعات عزاداری در فضاهای بسته یا باز هم خودشان و هم خانواده خود را در خطر بیماری قرار می‌دهند.
ملک‌زاده در مورد پخش نذورات هم توصیه کرد: نذورات در ماه محرم به صورتی توزیع شود تا زمینه ازدحام و تجمع مردم‌ به هیچ وجه فراهم نشود. یکی از راهکارها در این زمینه توزیع نذورات بین مستمندان است.

معاون وزیر بهداشت گفت: معضل بزرگ کشور شیوع بیماری کرونا در فصول پاییز و زمستان است که باید برنامه‌ریزی‌های لازم برای مدیریت آن انجام شود تا از این فصول با کمترین آسیب و عوارض عبور کنیم.
 

کد خبر 541120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار