۲ زن که پرستار خانگی یک مرد بودند، با همدستی یکدیگر حدود یک میلیارد تومان اموال باارزش از خانه صاحبکارشان سرقت کردند.

دستگیری-زن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایران، یکم تیرماه زنی جوان با مراجعه به کلانتری دربند گفت: چند ماه پیش به ‌دلیل بیماری پدر و مادرم ۲ پرستار و یک خدمتکار زن استخدام کردم.

پس از فوت پدرم با یکی از پرستاران تسویه‌ حساب کردم اما چند روز بعد متوجه شدم اموال باارزشی شامل تابلوفرش، طلاها، قالی ابریشم، وجه نقد، دلار، یورو و... به ارزش حدود ۱۰ میلیارد ریال از خانه سرقت شده است.

سرهنگ سید علی شریفی رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران در تشریح این خبر گفت: وقتی پرونده به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارسال شد کارآگاهان برای کشف سرنخ‌هایی از سرقت و چگونگی آن به خانه شاکی رفتند و چندین سرنخ از سارق به دست آوردند.

در تحقیقات پلیسی مشخص شد که پرستار زن به ‌نام ناهید ۳۵ ساله با همکاری همدستش که احتمال داشت یکی از مستخدمان باشد سرقت را مرتکب شده است.

ناهید به دستور مقام قضایی بازداشت و برای رسیدگی تخصصی از کلانتری ۱۲۲ دربند تحویل پایگاه یکم پلیس آگاهی شد. محتویات پرونده حکایت از آن داشت متهم به‌ عنوان پرستار پدر شاکی کار می‌کرده است.

متهم در بازجویی تکمیلی لب به اعتراف گشود و اظهار داشت که با همکاری سیمین که پرستار مادر شاکی بود از اوضاع و احوال منزل به‌خوبی باخبر شدم و یک تابلوفرش سرقت کردم و در ادامه وقتی دیدم افراد منزل متوجه سرقت نشدند به دفعات اموال باارزش را سرقت کردم. سیمین آنها را می‌فروخت و مبلغ به دست آمده را بین خود تقسیم می‌کردیم.

سرهنگ شریفی با بیان اینکه با هماهنگی‌های قضایی دستگیری سیمین نیز در دستور کار قرار گرفت، بیان داشت: در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد که سیمین با اطلاع از دستگیری همدستش محل سکونتش را تغییر داده و نقل مکان کرده است که در ادامه با رصدهای اطلاعاتی مخفیگاه دوم سیمین شناسایی و کارآگاهان موفق شدند وی را در  دستگیر کنند و به پلیس آگاهی انتقال دهند.

سیمین نیز به جرم ارتکابی اقرار و اظهار داشت که اموال سرقتی را به چند فروشگاه فروخته است. با اعتراف صریح متهمان، کارآگاهان موفق شدند فروشگاه‌های مذکور را شناسایی و بخش زیادی از اموال شاکی را به وی برگردانند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران افزود: با تکمیل پرونده، متهمان با قرار مجرمیت صادره از سوی شعبه بازپرسی ناحیه ۳۴ تهران روانه زندان شدند و مالخران نیز به قید ضمانت آزاد شدند.

کد خبر 540601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار