استاندار قزوین گفت: مجموعه کامان و زرشک و تله‌سیژ موجود در این منطقه یک ظرفیت ویژه برای استان است و باید به ‌عنوان کانون مهم گردشگری قزوین معرفی شود.

کامان قزوین

 به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، هدایت‌الله جمالی پور در بازدید از مجموعه گردشگری و تفریحی زرشک و کامان و تله‌سیژ این منطقه که طی سال‌های اخیر به دلیل برخی مشکلات متوقف بود، گفت: این مجموعه با ایجاد ظرفیت‌هایی برای تابستان می‌تواند به عنوان یک کانون مهم گردشگری در منطقه معرفی شود.

استاندار قزوین افزود: امیدواریم بتوانیم این کار را به سرعت رقم بزنیم. برای حل مشکلات این طرح، مانع اصلی مساله استاندارد بود که باید هرچه سریع‌تر رفع شود.

جمالی پور گفت: یکی از دغدغه‌های ما در مکان‌های گردشگری امنیت و ایمنی است. بنابراین مکان‌های گردشگری باید از استاندارد بالایی برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه استاندارد طرح تله‌سیژ بسیار مهم است، افزود: باید در تایید استاندارد این طرح، کمی سرعت داده شود. البته سرعت به معنای فدا کردن دقت نیست. بلکه باید با رعایت جنبه‌های فنی در زمان کوتاه‌تری اهداف استاندارد محقق شود.

استاندار قزوین گفت: این طرح قبلا دچار حادثه شده بود و باید با وسواس بیشتری مورد رسیدگی قرار می‌گرفت و ایرادات آن رفع می‌شد.

جمالی پور گفت: بعد از رفع مساله استاندارد باید به فکر جذب سرمایه‌گذار بود و با انتشار یک فراخوان، جاذبه‌های منطقه برای سرمایه‌گذاران تبیین شود.

وی گفت: این منطقه در این صورت به سرعت به یک منطقه ویژه تبدیل می‌شود. ضمن این که حدود چهار ماه در سال می‌تواند اسکی و پیست چمن نیز داشته باشد که یک ظرفیت است. باید با همت مسئولان، این منطقه را به یک پایگاه خوب برای تفریح مردم تبدیل کرده و یک بازار خوب اقتصادی برای استان رقم بزنیم.

کد خبر 538507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار