شهردار منطقه ۱۶ تهران از افتتاح پروژه بهسازی محیطی این منطقه از جمله بهسازی فلکه‌های اول و دوم خزانه خبر داد.

خزانه تهران

پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶ تهران در گفتگو با همشهری آنلاین در تشریح جزئیات چهار پروژه بهسازی محیطی این منطقه، گفت: احیا و بهسازی فلکه‌های اول و دوم خزانه از جمله پروژه‌های بهسازی محیطی منطقه ۱۶ است که با حضور زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران، گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و حاجی علی‌اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران افتتاح شد.

وی افزود: فلکه اول خزانه، پیاده‌روهای باریکی داشت که شهروندان بارها نسبت به آن اظهار نارضایتی کرده و وانت‌ها دور این فلکه، سد معبر ایجاد می‌کردند. بر اساس طرح بهسازی این فلکه، ضمن اینکه فضای پیاده‌رو آن بیش از دو برابر شد، محوطه‌سازی مناسبی هم صورت گرفت و باغچه و محل‌هایی برای درختکاری در فلکه تعبیه شد. طراحی جدید فلکه اول خزانه به نحوی انجام شده است که دیگر وانت‌ها نمی‌توانند سد معبر صنفی در این میدان ایجاد کنند.

شهردار منطقه ۱۶ تهران افزود: فلکه دوم خزانه هم که به یک میدان بدون استفاده و به محل اجتماع کارگران فصلی تبدیل شده بود، بهسازی شد. محوطه‌سازی در این فلکه در قالب ساخت آبنما و تعبیه نیمکت چوبی و بتنی است که شهروندان می‌توانند از این فضا به عنوان استراحتگاه موقت استفاده کنند. کارگران فصلی هم دیگر اجازه توقف را در این فلکه ندارند و در محلی مناسب ساماندهی شدند.

پورنصر در تشریح دیگر پروژه‌های بهسازی محیطی در سطح این منطقه، به جداره‌سازی نماهای قدیمی سطح منطقه اشاره کرد و گفت: نمای اطراف زیرگذر ضربعلی‌زاده - از میدان شهید محرم ترک به سمت خیابان رجایی - به دلیل وجود خانه‌های خیلی قدیمی، به لحاظ بصری نامناسب بود. بنابراین طرح جداره‌سازی و نقاشی دیواری این نماهای قدیمی اجرا شد و همچنین احداث یک پاتوق محلی و زمین چمن مصنوعی برای کودکان در این محدوده صورت گرفت.

وی افزود: این محدوده به دلیل اینکه مجاور خط ریل است، از سوی مردم محله با عنوان «لب خط» نامیده می‌شد و تردد بد خودروها در آنجا تصادف‌های زیاد و شدیدی ایجاد می‌کرد. اکنون با اجرای طرح احیا و بهسازی، امنیت جانی و امنیت خاطر مردم هم بیشتر شده است.

شهردار منطقه ۱۶ تهران همچنین از ساخت پاتوق محله جوادیه و آزادسازی به مساحت ۸۰۰ مترمربع در ابتدای ۲۰ متری جوادیه خبر داد و گفت: خانه‌ای مخروبه که به مامن معتادان و افراد خلافکار تبدیل شده و از سوی اهالی به «خانه وحشت» معروف شده بود، تخریب شد و پس از تجمیع با چند ملک دیگر که شهرداری تهران نسبت به تملک آنها اقدام کرده است، تبدیل به پاتوق محله جوادیه شد.

پورنصر درباره ملک معروف به «خانه وحشت» گفت: این خانه چندین سال است که مخروبه شده و بیش از ۲۰ سال است که مالک آن هیچ پاسخی به اخطارهای مستمر شهرداری تهران نمی‌دهد. بنابراین به دلیل وضعیت بدی که این خانه مخروبه به لحاظ آسیب‌های اجتماعی در محله ایجاد کرده بود، پس از انجام روال حقوقی، حکم تخریب آن گرفته شد. مالک آن هر زمان که مراجعه کند شهرداری آمادگی دارد که زمین ما به ازا در اختیارش قرار دهد یا پول زمین را پرداخت کند.

به گزارش همشهری آنلاین، پروژه‌های بهسازی محیطی فضای پیرامونی زیرگذر ضربعلی‌زاده با مساحت عرصه ۹۵۰۰ متر مربع با کاربری فضای سبز و ورزشی، فضای باز محله جوادیه با مساحت عرصه ۲۸۶ مترمربع با کاربری فضای سبز و تفریحی، فلکه اول خزانه با مساحت عرصه ۳۸۵۰ مترمربع و فلکه دوم خزانه با مساحت عرصه ۳۹۵۰ مترمربع با کاربری فضای سبز، با حضور زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران و پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶ تهران به بهره‌برداری رسید.

کد خبر 537206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • زهرا IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
    1 4
    بهترین محله تهران فقط خزانه بخارایی. خزانه رو عشق است

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار