مستندساز کهگیلویه و بویراحمدی تصویری زیبا از پلنگ ایرانی ثبت کرد.

پلنگ ایرانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، سید جواد هادی‌اصل گفت: طی ۴ سال گذشته، در مناطق مختلف استان با هزینه شخصی به دنبال پلنگ رفته‌ام و با وجود کمبود تجهیزات تصویرهای خوبی ثبت کرده‌ام.

وی عنوان کرد: علاوه بر ثبت تصویر پلنگ، گزارش‌های مردمی در اکثر مناطق استان و وجود نشانه‌ها ما را بر این باور داشته که استانمان میزبان اصلی پلنگ ایرانی باشد.

این مستندساز جوان عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به دارا بودن ویژگی‌های جغرافیایی منحصر به فرد، از دیرباز میزبان حضور گونه‌های جانوری متنوعی از جمله پلنگ بوده است.

هادی‌اصل عنوان کرد: برخی از کارشناسان و فعالان محیط زیست بر این باورند که این استان مهد پلنگ ایرانی است و تعدادی از این گونه ارزشمند را در خود جای داده.

وی افزود: گل سرسبد طبیعت استان ما پارک ملی دناست. با حمایت اداره کل محیط زیست استان و همراهی اعضای گروه خود، سید رضا فصیح فرد، امیر غلامیان و ایمان هاشم‌پور تاکنون موفق به ثبت حدود ۲۰ قلاده پلنگ در این مناطق شده‌ایم. قطعا تعداد بیشتری پلنگ در دنا وجود دارد. نیازمند حمایت مادی و معنوی لازم از طرف مسئولین هستیم تا آمار دقیقی از این گونه ارزشمند به دست بیاوریم.

کد خبر 536831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار