یک زن و مرد که در پرونده قتل یک موبد زرتشتی و پنهان کردن جسد وی دخالت داشتند، از سوی پلیس کرمان دستگیر شدند.

قتل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه ایران، یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در تشریح ابعاد جدیدی از پرونده قتل آرش کسروی (موبد زرتشتی) و دو نفر دیگر از همراهان وی گفت: بر اساس اطلاع پلیس و کشف اجساد سه نفر در روز سوم مردادماه‌ سال ۹۹ در باغی ویلایی در شهر ماهان و انجام بررسی‌های اولیه، اجساد یک زن (فرحناز رفیعی) و یک مرد (آرش کسروی) در صندوق عقب یک خودروی زانتیا مشاهده و جسد دیگری با هویت محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی در آلاچیقی شیشه‌ای در این باغ و جدا از دو جسد دیگر یافت شد.

موحد اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های تیم‌های تخصصی آگاهی و قضایی و طبق نظریه پزشکی قانونی، اجساد کشف شده در صندوق عقب خودرو ۷۲ ساعت قبل از کشف، در مکان دیگری به قتل رسیده و به محل مذکور منتقل شده بودند.

وی ادامه داد: بررسی‌های انجام شده حکایت از آن دارد که آرش کسروی روز سه‌شنبه و پس از حضور در یک میهمانی در شب قبل از حادثه، به دلیل نداشتن حالت طبیعی در منزل تحت مراقبت فرحناز رفیعی که با او آشنایی قبلی داشت، بوده که محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی که کار مباشرت وی را بر عهده داشت، به همراهی نامزد خود به منزل او رفته اما به دلیل اختلافات مالی ناشی از برداشت مبالغی از حساب آرش کسروی و تبدیل آن به دلار، مشاجراتی بین آرش کسروی و محمدجواد ایجاد شده و در نهایت محمدجواد  با ضربات وسیله‌ای شبیه پیچ گوشتی اقدام به قتل آرش کسروی کرده است.

این مقام قضایی عنوان کرد: در ادامه این ماجرا نامزد محمدجواد از صحنه خارج شده و فرحناز رفیعی که در محل حاضر بوده، به دلیل مشاهده صحنه قتل، توسط محمدجواد کشته شده است. وی پس از وقوع قتل، نسبت به امحای تجهیزات خریداری شده و تصاویر ضبط شده از دوربین منزل آرش کسروی اقدام و اجساد را با کمک برادرش به وسیله خودروی متعلق به آرش کسروی به منظور دفن در مکانی نامعلوم از منزل وی خارج کرده است.

موحد گفت: محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی که به همراهی نامزد خود انگیزه لازم برای قتل آرش کسروی را داشته و در این رابطه فرضیه‌های متعددی را نیز پیش‌بینی و تجهیزاتی نظیر گازهای خفه‌کننده نیز تهیه کرده بود که پس از وقوع قتل نسبت به امحای تجهیزات خریداری شده و تصاویر ضبط‌شده از دوربین خانه آرش کسروی اقدام و اجساد را با خودروی آرش کسروی به منظور دفن در مکانی نامعلوم از خانه او خارج کرده است.

وی با اشاره به این که محمدجواد گنجعلیخانی برای دفن اجساد از برادر خود کمک خواسته است، گفت: با حضور برادر قاتل در جریان این ماجرا قرار بود اجساد در یک منطقه یا ویلای اجاره‌ای دفن و به وسیله مواد شیمیایی تجزیه‌کننده نابودشود که در این راستا کار انتخاب و اجاره ویلا توسط برادرش دنبال شده است. درنهایت برادر محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی از طریق سایت دیوار اقدام به انتخاب یک ویلای اجاره‌ای در ماهان کرده و پس از بررسی‌های لازم از سوی برادر قاتل، اجساد شبانه در پنجشنبه دوم مرداد به محل مذکور منتقل شده اند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: معاینات و نظر پزشکی قانونی حکایت از این دارد که محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی به دلیل جمود نعشی ایجاد شده در اجساد و ناتوانی در خارج کردن آن‌ها از صندوق عقب خودرو از یک سو و عذاب وجدان ناشی از ارتکاب این قتل از سوی دیگر، با زدن شاهرگ خود خودکشی کرده است.

موحد گفت: محمدجواد بخشی از مبالغ برداشت شده از حساب آرش کسروی را که به دلار بوده، در اختیار نامزد خود و بخش دیگر را در منزل برادر خود مخفی کرده بود که نامزد وی پس از وقوع این جنایت، این مبالغ را به وی برگردانده است. مقداری ارز در روز کشف جنایت، در داخل داشبورد خودروی حامل اجساد کشف شده و مبالغ مخفی در منزل برادر قاتل نیز کشف شده است.

وی با بیان این که در جریان این پرونده نشانه‌ها و مستندات متعددی از قصد محمدجواد گنجعلیخانی برای قتل آرش کسروی با انگیزه‌های مالی محرز شده است، اضافه کرد: در حال حاضر نامزد و برادر محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی به دلیل همکاری در پنهان کردن اجساد و با احتمال مداخله بیشتر در قتل و جریان این جنایت در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات تخصصی برای روشن شدن تمامی ابعاد این ماجرا در دست انجام است.

کد خبر 536775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار