مناطق ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳و ۱۴ شهرداری تهران به جمع مناطق دارای طرح مصوب بهسازی معابر پیاده‌رو و احداث مسیرهای دوچرخه پیوستند.

دوچرخه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در این باره گفت: نقشه‌ها و نشانی‌های پیشنهادی مناطق ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ شهرداری تهران در زمینه بهسازی معابر پیاده رو و احداث مسیرهای دوچرخه برای اجرا تا پایان آبان ماه امسال ابلاغ شده است.

وی با یادآوری اینکه بند یک ماده ۴۸ برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران، مدیریت شهری را ملزم به طراحی، احداث و تقویت عرصه‌های عمومی و یادمانی کرده است، خاطرنشان کرد: تهران در چشم‌انداز طرح بهسازی معابر پیاده و احداث مسیرهای دوچرخه از یک رینگ پیوسته پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری به طول ۵۰۰ کیلومتر برخوردار خواهد بود؛ مسیرهای مناسب‌سازی شده‌ای که در طول معابر اصلی و پرتردد مناطق ۲۲گانه تهران احداث می‌شوند و همه شهروندان اعم از عابران پیاده، دوچرخه‌سواران و افراد کم‌توان جسمی از مواهب آن برخوردار خواهند شد.

به گفته صبوری، توافق با شهرداران مناطق در زمینه نهایی ساختن نقشه‌های اجرایی طرح مذکور، در قالب برگزاری نشست‌های هماهنگی ادامه خواهد یافت.

به گزارش همشهری آنلاین، معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران پیش از این با شهرداری‌های مناطق ۱، ۲، ۴ و ۶ نیز در رابطه با نقشه‌ها و نشانی‌های طرح بهسازی معابر پیاده‌رو و احداث مسیرهای دوچرخه به توافق رسیده است.

هم اکنون ۷۰ معبر به طول ۸۰ کیلومتر در سطح مناطق ۲۲گانه شهر تهران در حال بهسازی مسیر پیاده‌رو و احداث مسیر دوچرخه هستند. پیش‌بینی می‌شود تا پایان مرداد ماه امسال ۶۰ کیلومتر مسیر پیاده‌رو بهسازی شده به همراه مسیر دوچرخه تحویل شهروندان شود.

کد خبر 536192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

دیدگاه خوانندگان