علی اشرف ریاحی داماد وزیر صنعت سابق که تا جلسه نهم در دادگاه حضور داشت دفاعیات خود را هم انجام داد و به یکباره پیش از آغاز دهمین جلسه رسیدگی به پرونده فرار کرد و قاضی مسعودی مقام خبر از متواری شدن او داد.

اشرف ریاحی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدتی است که شعبه سوم دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی در حال رسیدگی به پرونده فساد پتروشیمی است، پرونده‌ای با ۱۵ متهم که ۵ تن از آنها به نام‌های مرجان شیخ الاسلامی، محمدحسین شیرعلی، مهدی شریفی نیک نفس، سید امین قریشی سربستانی و اشرف ریاحی متواری هستند، اما در این میان نام یک نفر از متهمان بیش از دیگران به چشم می‌خورد و دلیل آن هم ارتباط خویشاوندی است که وی با وزیر سابق صنعت دارد.

علی اشرف ریاحی مدیر عامل شرکت بازرگانی پتروشیمی دفتر دبی یکی از متهمان اصلی پرونده ارزهای دولتی پتروشیمی است و او داماد محمدرضا نعمت‌زاده وزیر سابق صنعت است.

هشدار قاضی مسعودی به کسانی که به متهمان متواری خط می‌دهند | اسنادی که شما فکر می‌کنید وجود ندارد در اختیار ماست

ماجرای عجیب یک متهم متواری در پرونده مدیران فاسد پتروشیمی | وکیل زن ۶ میلیارد یورویی: موکلم هیچ ارتباط سازمانی نداشته است

ضبط وثیقه داماد متواریِ وزیر سابق | قاضی: متهمان متواری که در دادگاه حاضر نمی‌شوند بدانند فیلم و صدایشان موجود است

اتهام اشرف ریاحی چیست؟

اشرف ریاحی در پرونده فساد ۶ میلیارد یورویی پتروشیمی نقش زیادی داشته و به اتهام معاونت در اخلال کلان در نظام اقتصادی و تحصیل مال از طریق نامشروع نامش در کیفرخواست ذکر شده و در جلسات دادگاه حاضر می‌شد، اما حال با آغاز دوباره جلسات رسیدگی به این پرونده مشخص شد که او همسر و فرزندانش را روانه یکی از کشورهای خارجی کرده، اما خودش به دلیل ممنوع الخروج بودن در داخل کشور متواری شده است، البته هنوز اطلاعات دقیقی موجود نیست که آیا او در داخل کشور حضور دارد یا این‌که از کشور خارج شده است.

علی اشرف ریاحی از همکاران مرجان شیخ الاسلامی و محسن احمدیان بوده و از طریق فسادهای صورت گرفته مبالغ بسیاری را به جیب زده است، البته اشرف ریاحی برای دفاع از خود و حراست از عنوان خانوادگی همسرش یک بار اعلام کرد که موضوع پتروشیمی به قبل از سال ۹۵ و آغاز رابطه خویشاوندی او با خانواده نعمت زاده بر می‌گردد.

قاضی مسعودی مقام: افرادی به متهمان گفته‌اند که در دادگاه حاضر نشوند

حال موضوعی که وجود دارد آن است که قاضی مسعودی مقام در جلسه یازدهم رسیدگی به پرونده پتروشیمی صراحتا اعلام کرد که متهمان در جلسات دادگاه حاضر نمی‌شوند.

همچنین قاضی مسعودی مقام در ادامه جلسه دادگاه گفت: به متهمانی که در دادگاه حاضر نیستند و افرادی که به آنها گفتند که در جلسه دادگاه حاضر نشوند تا این دادگاه تمام شود باید بگویم تمام مستندات مربوط به آنها وجود دارد. همچنین به افرادی که به متهمان می‌گویند تا در جلسه دادگاه حاضر نشوند نیز باید بگویم اسنادی که شما فکر می‌کنید وجود ندارند، در اختیار ما هستند.

همچنین قاضی مسعودی مقام تصریح کرد: به آقای اشرف ریاحی که متواری است و در جلسات دادگاه حاضر نمی‌شود باید بگویم ضبط وثیقه او در حال انجام است و او پیش از این تمام مستندات را علیه خود و دیگر متهمان به دادگاه ارائه داده است. اگر هر شخصی تحت حمایت دیگری است، به او مراجعه کند. هیچکس تحت حمایت ما نیست و کسانی که سعی می‌کنند برای دادگاه مزاحمت ایجاد کنند هیچ تأثیری ندارند. ما هزاران سند داریم، آقایان به موکلین خود بگویید آن‌هایی که به شما می‌گویند در دادگاه حاضر نشوید، هم صدایشان و هم فیلمشان موجود است.

با این حال شعبه سوم دادگاه ویژگی رسیدگی به مفاسد اقتصادی در حال رسیدگی به پرونده پتروشیمی است و آخرین دفاع از متهمان در حال اخذ است، اما سوالی که وجود دارد این است که علی اشرف ریاحی همسر زینب نعمت زاده، دختر وزیر صنعت سابق هم‌اکنون به کجا متواری شده است؟

حال باید منتظر ماند و دید که آیا علی اشرف ریاحی در جلسات بعدی دادگاه خود را معرفی می‌کند و حاضر می‌شود یا همچنان متواری می‌ماند؟

کد خبر 534451

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
  8 1
  بهتر است برای تکمیل پرونده سری به نحوه ساخت وواگذاری منازل سازمانی پتروشیمی در شهرک چمران ماهشهر وقرارداد احداث فضای سبز بنام از خانه تا کارخانه که از شهرک ممکو ( بعثت ) تا پتروشیمی بندر امام انجام گرفت را هم مرور نمایید.
 • IR ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
  11 1
  به نظر من خودشان آقایان را فراری میدهند تا موضوع کش پیدا نکند.
 • US ۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
  17 0
  بی جهت نیست که شهر وست ونکوور (ونکوور غربی) در کانادا سالهاست لقب «تپه ی دزدها» را دارد. لابد همسر و فرزندان ایشان هم آنجا هستند.
 • IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
  8 0
  مملکت گل وبلبل.
 • IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
  4 1
  مگ زندانی نیستن که فرار کرده وقتیکه آزاد باشن دیوونه آن بیان دادگاه عقل کل!!!!

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار