امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: هیچ شکی نیست ویروس کرونا سلامت مردم را به طور جدی به خطر انداخته، ایرانی‌ها در قدیم‌الایام زیر تازیانه‌ها هم عزاداری برای امام حسین(ع) را فراموش نکردند.

محمدتقی ‌رهبر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اعتماد آنلاین، حجت‌الاسلام محمدتقی ‌رهبر امام‌جمعه موقت اصفهان اظهار داشت: ماه محرم و صفر برای شیعیان جهان،‌ مخصوصا برای ایرانی‌ها، معنا و مفهوم ویژه‌ای دارد. به همین دلیل برنامه‌ریزان و دست‌اندرکاران باید از همین امروز، با وضعیت موجود، شرایط را برای عزاداری عاشقان سیدالشهدا مهیا کنند. یعنی همان‌طور که در هفته‌های گذشته حرم‌های زیارتی بازگشایی و بعد از چند ماه نمازهای جماعت در مساجد برپا شد، باید کاری کرد تا ان‌شاءالله مردم بتوانند در ماه محرم برای سالار شهیدان کمافی‌السابق عزاداری کنند.

عضو جامعه روحانیت مبارز در ادامه گفت:‌ در اینکه ویروس کرونا سلامت مردم را به طور جدی به خطر انداخته است هیچ شکی نیست، اما این را هم نباید در نظر داشت که ایرانی‌ها در قدیم‌الایام زیر تازیانه‌ها هم عزاداری برای امام حسین را فراموش نکردند و بمب و موشک‌های جنگ هم باعث نشد مساجد و تکیه‌ها در ماه محرم خالی بمانند.

وی توضیح داد: به خاطر محبتی که مردم شیعه ایران به اهل بیت(ع) دارند و مخصوصا به واقعه کربلا اهمیت می‌دهند، لازم است بدون فوت وقت تدابیر لازم اندیشیده شود تا ان‌شاءالله امسال هم در کشور شاهد حال و هوای عاشورایی باشیم. صدای عاشورا تحت هیچ شرایطی نباید خاموش شود و مردم باید برای همیشه و در هر موقعیتی که باشند پیام امام حسین(ع) و واقعه کربلا را تبلیغ کنند و از یاد نبرند. البته با این شرط که همه توصیه‌های بهداشتی در جلسه‌های عزاداری رعایت شود تا خدای ناکرده شاهد افزایش تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا نباشیم.

محمدتقی رهبر در پایان صحبت‌هایش گفت: زنده نگه داشتن آرمان امام حسین(ع) و گرامی داشتن آن ارزش‌هایی که امام به خاطرشان از همه زندگی‌اش گذشت، وظیفه‌ واجبی برای ماست.

کد خبر 530102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار