مواد طبیعی مختلفی در شاداب شدن پوست لب‌ها تاثیرگذار خواهند بود. مرطوب‌کننده‌ها نقش زیادی در این زمینه ایفا خواهند کرد برای پیشگیری از پیری زودرس پوست و چین و چروک لب‌ها راهکارهای درمانی بسیاری وجود دارد که در این مطلب با برخی از آنها آشنا خواهید شد.

پوست

به گزارش همشهری آنلاین، متاسفانه بیشتر افراد فکر می‌کنند که به سلامت بدن و پوست خود توجه کافی دارند، در حالی که یک قسمت مهم را فراموش می‌کنند: لب‌ها. به نوعی می‌توان گفت که مراقبت و محافظت از لب و پوست آن، از مهم‌ترین مراقبت‌هاست.

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، مرطوب کردن لب‌ها است چون برخلاف قسمت‌های دیگر بدن، غدد چربی ندارند. به همین دلیل است که لب‌ها خصوصا در مواقعی که در معرض شرایط آب‌وهوایی رطوبت‌زدا مثل آب‌وهوای سرد یا در معرض آب داغ قرار می‌گیرند، خیلی سریع‌تر خشک می‌شوند.

بنابراین حفظ رطوبت لب‌ها برای زیبایی آن‌ها ضرورت دارد. وقتی که می‌خواهید بالم لب بخرید، سراغ محصولاتی بروید که حاوی عناصری مثل ویتامین E، روغن انار و موم باشد.

علاوه بر این، اگر واقعا می‌خواهید که لب‌های زیبایی داشته باشید، باید از عناصری که تحریک‌کننده هستند واقعا دوری کنید. عناصری مثل پارابن، عطر، الکل، فنول، منتول و اسید سالیسیلیک برای شما مضر هستند.

همه برنامه‌های مراقبت ضدپیری پوست، یک بخش مهم دارند که همان محافظت از پوست در مقابل نور خورشید است.

این قسمت مهم از مراقبت ضدپیری برای لب‌ها نیز حائز اهمیت است. اشعه‌های UV همان‌طور که به پوست آسیب می‌رسانند، به لب‌ها نیز صدمه می‌زنند. در واقع، همین اشعه‌ها هستند که سطح کلاژن را خیلی سریع‌تر کاهش می‌دهند و رطوبت طبیعی پوست و لب‌ها را از بین می‌برند.

از طرف دیگر، پوست نازکی که روی لب‌ها وجود دارد، حاوی ملانین نیست. اهمیت این رنگدانه از آن‌جایی نشأت می‌گیرد که از پوست در مقابل نور خورشد محافظت می‌کند. بنابراین حتما از مرطوب‌کننده‌هایی برای لب استفاده کنید که SPF ضدآب داشته باشند.

منبع: سلامانه

کد خبر 529128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار