رئیس اتحادیه بازار گوشت قرمز استان اصفهان از افزایش ۱۵ درصدی قیمت گوشت قرمز در بازار استان اصفهان در مقایسه با یک ماه گذشته خبر داد.

گوشت قرمز

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اصغر پور باطنی اظهارکرد: با توجه به کمبود شدید دام در استان اصفهان در شرایط فعلی شاهد افزایش ۱۵ درصدی قیمت گوشت قرمز در بازار استان اصفهان در مقایسه با یک ماه گذشته هستیم به‌طوری‌که هم‌اکنون قیمت گوشت قرمز از ۹۵ هزار تومان به ۱۰۳ هزار تومان رسیده و در حال صعود است.

رئیس اتحادیه بازار گوشت قرمز استان اصفهان افزود: بیش از ۶۰ درصد از دام موردنیاز استان اصفهان از طریق واردات برخی استان‌های کشور مانند کردستان، لرستان و تبریز تأمین می‌شود و در حال حاضر این میزان واردات دام در مقایسه با ۳ روز گذشته ۳۰ درصد کاهش‌یافته است.

وی تأکید کرد: کاهش شدید دام در استان باعث شده تا فروشندگانی که تا چند روز قبل گوشت قرمز را به نرخ ۳۱ هزار تومان خریداری می‌کردند حالا باید درازای هر کیلوگرم گوشت قرمز آن را به قیمت ۴۵ هزار تومان بخرند و روانه بازار کنند.

پور باطنی ادامه داد: اگر شرایط به همین روال باشد قیمت گوشت قرمز طی یک ماه آینده به ۱۱۰ هزار تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

او یادآور شد: واردات دام به استان اصفهان از ۳ روز گذشته متوقف‌شده و شاهد هیچ‌گونه تبادلاتی در این زمینه نبوده‌ایم. بررسی و مشخص شدن علت کاهش دام از طرف استان اصفهان ممکن پذیر نیست و باید از طرف استان‌های واردکننده این مسئله پیگیری شود.

رئیس اتحادیه گوشت قرمز استان اصفهان گفت: هم‌اکنون شاهد کاهش ۵۰ درصدی قدرت خرید مردم در بازار گوشت قرمز استان اصفهان طی ۲ ماه گذشته هستیم و همین مسئله باعث شده تا درآمدزایی برخی واحدهای صنفی این حوزه به صفر برسد.

پور باطنی گفت: احتمال دارد کاهش شدید دام و واردات آن به استان اصفهان خبر از جولان دوباره و ورود دلالان به بازار گوشت قرمز استان اصفهان داشته باشد.

او تأکید کرد: در حال حاضر صادرات گوشت قرمز به کشورهای خارجی ممنوع است، اما باز شدن پای دلالان به این بازار می‌تواند با افزایش قاچاق دام به کشورهای مختلف گوشت قرمز را دچار کمبود در بازار آن‌هم در ماه‌های مختلفی از سال کند.

رئیس اتحادیه گوشت قرمز استان اصفهان ادامه داد: کمبود گوشت قرمز در بازار می‌تواند به طبع نوسانات شدید قیمت‌ها را در این حوزه به وجود بیاورد و این بازار را به سرنوشت بازارهای تورمی زیادی مانند بازار خودرو و مسکن دچار کند.

پور باطنی درباره ایجاد راه‌حل‌هایی برای مقابله با بحران کمبود دام و کاهش قیمت گوشت قرمز در بازار استان اصفهان اضافه کرد: نوسانات نرخ آلایش گوسفند می‌تواند بر کاهش و افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار تأثیر مهمی بگذارد به همین خاطر می‌توان با افزایش نرخ آلایش گوسفند بهای قیمت خود گوشت قرمز را در بازار کاهش داد.

کد خبر 527977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار