عضو کمیته ملی مقابله با کرونا گفت: با توجه به اینکه در زمان بازدم ، تنفس فرد به راحتی از سوپاپ ماسک‌های فیلتردار خارج می‌شود، از این رو به مردم توصیه می‌کنیم از ماسک‌های فیلتردار استفاده نکنند.

کرونا زندگی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر مسعود مردانی اظهار کرد: یکی از دلایل توصیه عدم استفاده از این گونه ماسک‌ها انتقال ویروس از ناحیه سوپاب یا همان فیلتر است که اگر شخص استفاده‌کننده آلوده به ویروس کرونا یا حتی ناقل آن باشد به هنگام خروج تنفس از قسمت سوپاپ، موجب آلوده شدن محیط و دیگران خواهد شد.

وی اظهار داشت: استفاده از ماسک های فیلتردار علاوه بر اینکه مانع انتقال کرونا به محیط و دیگران نخواهد شد، به هنگام سرفه یا عطسه شخص بیمار یا ناقل بیماری استفاده‌کننده از ماسک، توده ای از ویروس را به دیگران منتقل خواهد کرد.

عضو کمیته ملی مقابله با کرونا با تاکید بر استفاده مردم از ماسک های معمولی گفت: مردم می توانند از ماسک‌های اتاق جراحی یا از ماسک‌های خانگی که با سه لایه پارچه طراحی و دوخته می‌شود، استفاده کنند.

مردانی با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک های سه لایه خانگی بسیار مناسبت تر از ماسک‌های فیلتردار است، تصریح کرد: بهترین راه مقابله با ویروس کرونا رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شست وشوی مرتب دست ها با آب و صابون به مدت حداقل ۲۰ ثانیه و استفاده مکرر از ماسک است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ویروس کرونا از راه گوش نیز می‌تواند موجب بیماری شود، گفت: از راه گوش تاکنون به اثبات نرسیده و نمی‌تواند موجب بیماری شود اما از راه چشم، بینی و دهان امکان‌پذیر است. مهم‌ترین راه انتقال هم از بینی است.

کد خبر 527852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

دیدگاه خوانندگان