طبق اطلاعات یک کتاب که قرار است به زودی نسخه کاملش منتشر شود، همسر دونالد ترامپ «نفوذی باورنکردنی» روی شوهرش دارد و بعد از پیروزی او در انتخابات ۲۰۱۶ به خواسته خود برای تغییر مفاد تعهدنامه ازدواج رسید.

ملانیا ترامپ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، خبرنگار یک رسانه معتبر آمریکایی کتابی نوشته که در آن از «تاثیرگذاری باورنکردنی» ملانیا ترامپ بر شوهرش دونالد ترامپ و همچنین نگرانی‌های او از «ایوانکا ترامپ» دختر بزرگ ترامپ خبر داده است.

به نوشته «هیل» و خبرگزاری «اسپوتنیک»، همسر رئیس‌جمهور آمریکا از کارکنانش خواسته بود که او را «بانوی اول آمریکا» خطاب نکنند.

این گزاره بخشی از کتاب «ماری جوردن» خبرنگار واشنگتن پست با عنوان «هنر معامله او: داستان ناگفته ملانیا ترامپ» است؛ کتابی که قرار است به زودی منتشر شود. واشنگتن پست پیش از انتشار علنی این کتاب بخش‌هایی از آن را منتشر کرد.

طبق مطالب خانم جوردن، یکی از افرادی که بعد از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در دفتر ملانیا ترامپ کار می‌کرد، به نویسنده گفت که همسر ترامپ می‌گفت: «به خطاب کردن من (با لقب) بانوی اول پایان دهید».

به گفته نویسنده این کتاب، پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ برای او و همسرش، شگفتی بود و او حتی برای سفر به همراه همسرش به اسکاتلند بعد از پایان انتخابات ریاست جمهوری برنامه چیده بود.

باقی ماندن ملانیا ترامپ در «برج ترامپ» در نیویورک به رغم نقل مکان دونالد ترامپ به کاخ سفید و چرایی این موضوع، یکی دیگر از بخش‌های این کتاب است.

نویسنده این کتاب درباره چرایی اقامت ملانیا ترامپ در نیویورک و عدم انتقالش به کاخ سفید به رغم گذشت ۶ ماه از آغاز ریاست جمهوری او گزارش داد، این موضوع از بی‌رغبتی وی از پذیرش نقش جدیدش (به عنوان بانوی اول آمریکا) نشات گرفت اما دلایل دیگری هم داشت.

به گفته او، بخشی از دلیل همسر رئیس‌جمهور آمریکا برای به تاخیر انداختن حضورش در کاخ سفید به دلیل دوری کردن از موشکافی رسانه‌ها و همچنین عصبانیتش از گزارش‌های متعدد درباره خیانت شوهرش به او و روابط غیراخلاقی وی با زنان بود.

به گفته ماری جوردن، ملانیا ترامپ همچنین از «فرصت» اقامتش در نیویورک قبل از نقل مکان به کاخ سفید برای اصلاح توافقات مالی خودش با دونالد ترامپ و اطمینان از تامین مالی آینده خودش و «بارون ترامپ» تنها پسر مشترکشان استفاده کرد.

خبرنگار واشنگتن پست مدعی است، با تعداد زیادی از افراد نزدیک به خانواده ترامپ مصاحبه کرده و بخش‌های زیادی از کتابش نتیجه این مصاحبه‌ها است.

طبق این کتاب، ملانیا ترامپ باور دارد او نقش مهمی در موفقیت‌های شوهرش ایفا کرده و به دنبال پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ احساس کرد باید بخش‌هایی از تعهدنامه ازدواجش با ترامپ تغییر دهد. تعهدنامه ازدواج نوعی قرارداد پیش از ازدواج است توسط طرفین ازدواج امضا می‌شود و معمولاً به نحوه تقسیم اموال مربوط می‌شود.

او که به تازگی لقب بانوی اول را یدک می‌کشید، می‌خواست از این موضوع اطمینان حاصل کند که پسرش به «سهم منصفانه‌ای از ارثیه» پدری برسد و سهم برابری  با «دونالد ترامپ جونیور، ایوانکا ترامپ، اریک ترامپ و تیفانی ترامپ» دیگر فرزندان دونالد ترامپ داشته باشد.

نگرانی ملانیا ترامپ از تسلط ایوانکا ترامپ دختر بزرگ ترامپ بر کسب و کارها و تجارت خانوادگی پدر، یکی دیگر از محورهای این کتاب است.

به گفته نویسنده کتاب، اداره پلیس نیویورک به او گفته که در مدت زمان حضور ملانیا ترامپ و پسرش در این شهر، حدود ۱۲۵ هزار دلار صرف هزینه تامین امنیت آنها شد.

در بخش دیگری از این کتاب آمده است که ملانیا ترامپ نفوذی باورنکردنی روی دونالد ترامپ دارد و به رغم سکوت کردن در بسیاری از موضوعات، در کاخ سفید نقشی تاثیرگذار ایفا می‌کند.

«شان اسپایسر» اولین سخنگوی کاخ سفید در دولت ترامپ به نویسنده این کتاب گفت: «ملانیا خیلی در پشت پرده است اما به طرزی باورنکردنی نفوذ دارد».

انتشار بخش‌هایی از کتاب جوردن با واکنش سخنگوی ملانیا ترامپ مواجه شد و او بدون توضیح درباره محتویات و مفاد آن، این کتاب را «داستان‌سرایی» و نادرست خواند.

سخنگوی بانوی اول آمریکا در بیانیه‌ای که در اختیار «دیلی میل» قرار داد، در رد این کتاب اعلام کرد: «باز هم یک کتاب دیگر درباره خانم ترامپ با اطلاعات و منابع نادرست... این کتاب به ژانر داستان‌سرایی تعلق دارد».

ملانیا ترامپ همسر سوم رئیس‌جمهور آمریکا است و آنها در سال ۲۰۰۵ ازدواج کردند. دونالد ترامپ پیش از ملانیا ترامپ، با «ایوانا ترامپ» (۱۵ سال) و «مارلا میپلز» (۶ سال) زندگی مشترک داشت.

کد خبر 524570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی