نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است که علائم چشمی ممکن است نشانه‌ای از ابتلا به عفونت با ویروس کرونا باشد.

CONJUNCTIVITIS

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، هندوستان تایمز نوشت: نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است عارضه قرمزی چشم ممکن است از علائم اصلی کووید ۱۹ باشد.

کارشناسان تأکید می‌کنند، برخی از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ دارای علائم چشمی هستند و ممکن است کروناویروس جدید در ترشحات ملتحمه بیماران مبتلا به کووید-۱۹ وجود داشته باشد.

در حالی که سرفه، تب و دشواری در تنفس از علائم شایع ابتلا به بیماری مذکور است، یک مطالعه جدید نشان داده که قرمزی چشم نیز دلیلی است که فرد باید برای بیماری کرونا آزمایش شود.

 این مطالعه که در ژورنال چشم پزشکی کانادا منتشر شده، مشخص کرد که التهاب ملتحمه چشم (کنژیکتیویت) و التهاب قرنیه و ملتحمه چشم (کراتوکنژنکتیویت) نیز می‌تواند از علائم اصلی کووید-۱۹ باشد.

محققان خاطرنشان کردند که در ماه مارس، یک زن ۲۹ ساله با یک مورد شدید از بیماری ملتحمه و علائم مشکل در تنفس  به موسسه چشم بیمارستان آلبرتا رویال الکساندرا مراجعه کرد و پس از چند روز مشخص شد که وی مبتلا به ویروس کرونا شده است.

دانشمندان این پژوهش از کانادا یادآور شدند فرد بیمار هیچ علائمی نظیر تب و سرفه نداشته است.

محققان خاطرنشان کردند: در حالی که این یافته اطلاعات مهم بهداشتی جدید را برای مردم فراهم می‌کند، اما معاینات چشم را برای چشم پزشکان و کارکنان نیز پیچیده‌تر می‌کند.

کد خبر 524113

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار