پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶
۰ نفر

پژوهشگران چینی می‌گویند عفونت با ویروس جدید کرونا ممکن است به قرمزی چشم منجر شود و ویروس ممکن است از طریق اشک هم انتشار یابد.

red eye

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از هلث‌دی‌نیوز یک بررسی جدید بر روی ۳۸ بیمار دچار بیماری کووید-۱۹ ناشی از ویروس جدید کرونا نشان داد چندین نفر این از بیماران دچار قرمزی چشم ناشی از التهاب ملتحمه چشم هستند. همچنین در دو بیمار ویروس کرونا هم در ترشحات بینی و هم در ترشحات چشم یافت شد.

این پژوهشگران می‌گوید برخی از بیماران کووید-۱۹ علائم چشمی دارند و ممکن است ویروس جدید کرونا در ترشحات چشمی این بیماران وجود داشته باشد.

ملتحمه پرده نازک و شفافی است که بخش داخلی پلک‌ها و بخشی از صلبیه یا سفیدی چشم را می‌پوشاند. به گفته این پژوهشگران کروناویروس در افراد دچار ذات‌الریه شدید کووید-۱۹ ممکن است به چشم هم تهاجم کند.

به گفته این پژوهشگران، یافته‌های آنها به این معناست که اگر کسی چشم‌های آلوده‌اش را بمالد و بعد کس دیگری را لمس کند، می‌تواند ویروس را به او منتقل کند.

بر اساس مقاله این پژوهشگران که در ۳۱ مارس در زورنال JAMA Ophthalmology  منتشر شده است، هر چه بیماری کووید-۱۹ در یک بیمار شدیدتر باشد، احتمال بیشتری دارد دچار التهاب ملتحمه چشم به علت این ویروس و قرمزی چشم شود.

این پژوهشگران با توجه به این یافته‌ها به پزشکان و پرستارانی که بیماران کووید-۱۹ را درمان می‌کنند، توصیه می‌کنند از عینک محافظ علاو بر لباس محافظ، کلاه و دستکش استفاده کنند.

کد خبر 497228

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha