فیلم «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت از اول تیر و همزمان با بازگشایی سینماها (پس از تعطیلی به دلیل شیوع کرونا) اکران می‌شود.

شنای پروانه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، پس از ۴ ماه تعطیلی سینماها به دلیل همه‌گیری کرونا، اکران تابستانی با نمایش ۷ فیلم آغاز خواهد شد. به‌جز ۵ فیلم که از اسفند سال گذشته اکران‌شان ناتمام مانده است، دو فیلم تازه هم به نمایش درخواهند آمد که «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت یکی از این آثار سینمایی است.

«شنای پروانه» که عنوان بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر را به‌دست آورد، نخستین داوطلب اکران پسا کرونایی سینماها شد. رسول صدرعاملی، تهیه‌کننده «شنای پروانه» گفت: قرار  بر این است که «شنای پروانه» از اول تابستان همزمان با بازگشایی سینماها، بر پرده سینماها نمایش داده شود.

او اظهار کرد: روزهایی که به دلیل شیوع کرونا در آن به سر می‌بریم دورانی تاریخی است و ما هم برای اکران فیلم باید تصمیمی تاریخی می‌گرفتیم. سرانجام توانستم سرمایه‌گذار فیلم (محمدصادق رنجکشان) را راضی کنم تا «شنای پروانه» در این مقطع اکران شود.صدرعاملی افزود: «شنای پروانه» که بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر بود، برای دوباره زنده شدن سینما به خود مردم تقدیم می‌شود.

«شنای پروانه» اولین فیلم سینمایی محمد کارت است که در جشنواره فیلم فجر سال قبل رونمایی شد و با استقبال خوبی که از آن صورت گرفت و جایزه‌هایی که کسب کرد یکی از امیدهای سینماداران برای فروش خوب امسال سینما محسوب می‌شود.در این فیلم جواد عزتی، امیر آقایی، طناز طباطبایی و مه‌لقا باقری از جمله بازیگران هستند.

به نظر می‌رسد دیگر فیلم اکران اول تیرماه فیلم کمدی «خوب، بد، جلف ۲: ارتش سری» به کارگردانی پیمان قاسمخانی (با بازی سام درخشانی و پژمان جمشیدی) باشد که البته هنوز تصمیم نهایی در این‌ زمینه اعلام نشده است.

کد خبر 521408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار