بخشدار مرکزی شهرستان فسا از توابع استان فارس اعلام کرد: جویندگان گیاهان دارویی موجب آتش‌سوزی در ارتفاعات جنگلی کوه تودج روستای کهنکویه این شهرستان شدند.

آتش

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، روح‌الله پنجشنبه ۱۵ خرداد گفت: در این آتش‌سوزی بیش از ۸ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی در اثر غفلت گردشگران و افرادی که دنبال گیاهان دارویی بودند در آتش سوخت.

بخشدار مرکزی شهرستان فسا از توابع استان فارس بیان کرد: در این آتش‌سوزی تعداد زیادی از درختان جنگلی شامل بنه، بادام‌کوهی، بلوط و ارژان و همچنین پوشش کف این منطقه شامل گون، گیاهان دارویی در آتش سوخت.

مرادی افزود: آتش‌سوزی ارتفاعات جنگلی کوه تودج شهرستان فسا واقع در تنگ سیمی روستای کهنکویه پس از ۸ ساعت تلاش مهار شد که میزان خسارت وارده در اثر این آتش‌سوزی را اداره منابع طبیعی در دست بررسی دارد.

وی ادامه داد: سخت گذر بودن مسیر آتش‌سوزی نتوانست مانع حضور نیروهای مردمی در مهار این آتش شود و این آتش‌سوزی که از ساعت ۱۴ بعدازظهر چهارشنبه ۱۴ خردادماه رخ داد بود پس از ۸ ساعت با تلاش ۳۰ نفر از نیروهای مردمی، عشایر، هلال‌احمر و منابع طبیعی شهرستان فسا در ساعت ۲۲ شب مهار شد.

در شهرستان فسا ۳۲۶ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی وجود دارد که از این میزان ۲۶۴ هزار هکتار مرتع و ۶۲ هزار هکتار آن جنگل طبیعی و اراضی جنگلی است.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع‌شده است.

کد خبر 517919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

دیدگاه خوانندگان