محسن رضایی در اینستاگرام نوشت:امسال هم درختان بلوط و حیوانات طبیعت بی‌نظیر زاگرس در آتش بی‌مسئولیتی جان دادند و سوختند. شاید اگر فقط ۱۵ میلیارد تومان برای حفظ محیط زیست منحصر به فرد زاگرس پرداخت شده بود خاکستر جایگزین ریه‌های طبیعت ایران نمی شد.

محسن رضایی

به گزارش همشهری آنلاین محسن رضایی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: امسال هم درختان بلوط و حیوانات طبیعت بی‌نظیر زاگرس در آتش بی‌مسئولیتی جان دادند و سوختند. شاید اگر فقط ۱۵ میلیارد تومان برای حفظ محیط زیست منحصر به فرد زاگرس پرداخت شده بود خاکستر جایگزین ریه‌های طبیعت ایران نمی شد.

این در حالی است که به محیط زیست تا آن‌حد توجه وجود دارد که رهبر انقلاب برای «محیط زیست»، با مشورت مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست‌های کلی تعیین و ابلاغ فرموده‌اند.
 
اولین بند سیاست‌های کلی محیط زیست چنین است؛ "مدیریت جامع، هماهنگ و نظام‌مند منابع حیاتی (از قبیل هوا، آب، خاک و تنوع زیستی) مبتنی بر توان و پایداری زیست‌بوم به‌ویژه با افزایش ظرفیت‌ها و توانمندی‌های حقوقی و ساختاری مناسب همراه با رویکرد مشارکت مردمی.» اما متولیان امر دقیقاً خلاف این‌ بند و رویکرد این‌ سیاست‌ها عمل می‌کنند و برخی با بی‌تفاوتی به آتشی نگاه می‌کنند که بخش‌های وسیعی از جنگل‌های این‌ سرزمین را خاکستر می‌کند.

کد خبر 516812

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهدی FR ۰۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  1 0
  دوصد گفته چون نیم کردار نیست ! فقط موقع همون افتضاح متخصص میشین وراهکار میدین و...فقط حرف وشعار بعد فراموش میشه..وافتصاح جدید رو گفتار درمانی میکنید! دریغ از یک قدم عملی وپیشگیرانه !!! راستی محسن حان خوب میدونی ثروت ایران کجا حیف ومیل میشه !!!
  • IR ۰۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
   0 0
   این بیانات وافاضات هم برا سر گرمی مردم بد نیست
 • IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
  1 0
  جناب سردار مادامیکه اولویت اول شما ايران نباشد فايده نخواهد داشت

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار