مدیر بحران وزارت دفاع گفت: با دستور اکید رئیس‌جمهوری و با هماهنگی مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بالگردهای هوانیروز ارتش و سپاه برای اطفای حریق جنگل‌های استان بوشهر و خوزستان به این مناطق اعزام شدند.

بالگرد هلیکوپتر

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، مدیر بحران وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار کرد: طی هفته گذشته نیز ۷ فروند بالگرد از ظرفیت یگان‌های بالگردی ارتش و سپاه برای اطفای حریف جنگل‌های استان بوشهر به اعزام‌شده بودند.

جواد مصطفایی در تشریح موضوع اطفای حریق هوایی در کشور اظهار کرد: ارائه خدمات اطفای حریق هوایی در عرصه منابع طبیعی کشور برابر ابلاغیه معاون اول ریاست جمهوری از سال ۹۴ با تشکیل مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با به‌کارگیری کلیه یگان‌های بالگردی لشکری و کشوری شکل گرفت که ثمره این همکاری‌ها کاهش وسعت آتش‌سوزی‌ها به میزان قابل‌توجه در سال‌های گذشته بود.

مدیر بحران وزارت دفاع با اشاره به دستور رئیس سازمان برنامه‌وبودجه مبنی بر پرداخت ۱۵۰ میلیارد ریال به سازمان جنگل‌ها و مراتع گفت: یگان‌های بالگردی کشوری، لشکری و خصوصی در اختیار وزارت دفاع نیستند و تأمین هزینه‌های سنگین خدمات پروازی شامل سوخت، بیمه سرنشینان، به‌روزرسانی تجهیزات پرواز ری، سبدهای ویژه و... نیازمند حمایت‌های مالی و تأمین اعتبار است.

مصطفایی با ابراز خرسندی از تصمیم دولت مبنی بر تأمین اعتبار یگان‌های بالگردی اطفای حریق هوایی کشور افزود: پیش‌ازاین با مساعدت وزیر دفاع بخشی از هزینه‌های یگان‌های خدمات پروازی که به‌صورت قرارداد فی‌مابین بایگان‌های کشوری، لشکری و خصوصی منعقدشده بود تا انتهای سال ۹۸ پرداخت شد و با تلاش همکاران عزیز در نیروهای مسلح هواپیمای آتش‌نشان با ظرفیت ۱۸ و ۴۰ تن حمل آب در کشور مورد بهره‌برداری قرار گرفت و انواع بالگرد نیز، متناسب با شرایط مختلف آب و هوایی کشور به تجهیزات اطفاء حریق هوایی تجهیز شدند.

وی تأمین اعتبار یگان‌های بالگردی اطفای حریق هوایی کشور را گامی اساسی در احیای مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عنوان کرد و گفت: طبق مصوبات دولت و دستورات معاون اول رئیس‌جمهور و بر اساس واگذاری اعتبار از طریق سازمان برنامه‌وبودجه، اجرای برنامه‌ها و اعتبارات پیش‌بینی‌شده مطابق با طرح جامع مدیریت پیشگیری و اطفای عرصه‌های منابع طبیعی کشور که در برنامه پنج‌ساله ششم توسعه توسط دستگاه‌های متولی تائید شده است؛ به موضوع اطفای حریق هوایی کشور از طریق یگان‌های بالگردی کشوری، لشکری و خصوصی جامه عمل خواهد پوشاند.

کد خبر 516623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار