رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات ایلام گفت: ثبت‌نام موکب‌های اربعین از ۶ خرداد در سامانه موکب‌داران آغاز شده است و تا ۲۰ روز قبل از اربعین ادامه دارد.

موکب اربعین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمد علوی‌فر اظهار کرد: مطابق دستورالعمل کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی کشور، متقاضیان راه‌اندازی موکب در استان می‌توانند با مراجعه به سامانه موکب‌داران به آدرس الکترونیکی www.mokeb.trii.ir برای ثبت درخواست خود اقدام کنند.

وی افزود: مراجعه حضوری به کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه استان برای تمدید پروانه سال ۹۸ برای موکب‌دارانی که سابقه دریافت پروانه دارند الزامی نیست و امور مربوط به تمدید پروانه با تایید استان از طریق سامانه در مرکز انجام خواهد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات ایلام تاکید کرد: متقاضیانی که درخواست راه‌اندازی موکب جدید دارند بعد از مراجعه به سامانه و بارگذاری اطلاعات خود در راستای ادامه روند صدور مجوز و صحت اطلاعات بارگذاری شده بر روی سامانه موکب‌داران باید حتما به صورت حضوری به کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی استان مراجعه کنند.

علوی‌فر با اشاره به اینکه تنها مواکبی می‌توانند در ایام اربعین حسینی به ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی اقدام کنند که مجوز فعالیت از سوی کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی داشته باشند یادآور شد: موکب‌های اربعین حسینی در چند سال گذشته با حمایت‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات و کمیته مشارکت‌های مردمی در مرز مهران و مسیر تردد زوار اربعین حسینی خدمات گسترده‌ای در حوزه‌های مختلف به زائران ارائه کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه سال ۹۸، ۱۸۸ موکب اربعین حسینی با اخذ پروانه فعالیت در ایام اربعین حسینی نقش مهمی در ارائه خدمات‌رسانی به زائران داشته‌اند، گفت: همچنین در این مدت (سال ۹۸) ۸۵ آشپزخانه خانگی برای تهیه غذای گرم و خدمات تغذیه و همچنین ۲۰۰ مکان اسکان، مسجد و حسینیه در امر خدمات‌رسانی به زائران مشارکت داشته‌اند.

علوی‌فر تصریح کرد: کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه استان و ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام واقع در پایین‌تر از چهارراه مادر در ساعات اداری آماده ارائه خدمات به متقاضیان در راستای ثبت درخواست راه‌اندازی موکب است.  

سال گذشته ۶ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۹۷۰ نفر از مرز بین‌المللی مهران (سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی) تردد کردند که نشان از امنیت و آرامش حاکم بر این نقطه مرزی دارد.

کد خبر 516226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار