محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران به این پرسش پاسخ داده‌اند که در صورت بلند بودن ناخن‌ها یا داشتن ناخن مصنوعی آیا شستن دست با آب و صابون برای از بین بردن کامل ویروس کرونا کافی است یا خیر؟ 

ناخن بلند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌گویند با توجه به این‌که احتمال باقی ‌ماندن میکروب‌ها در زیر ناخن‌های بلند و مصنوعی حتی پس از شست‌وشو با آب و صابون وجود دارد، توصیه می‌شود در زمان همه‌گیری ویروس کرونا ناخن‌های دست‌ها کوتاه باشد تا خطر انتقال بیماری کمتر شود.

در این مطلب آمده است: با توجه به نقش ناخن‌های بلند در تجمع میکروب‌ها و انتقال آن‌ها به فرد و اطرافیانش، پیشنهاد می‌شود که توصیه‌های کلی نهادهایی همچون مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا در زمینه بهداشت ناخن‌ها مورد توجه قرار گیرد و طبق آن‌ها عمل شود.

بنابر توصیه‌های این مرکز، به منظور رعایت بهداشت ناخن‌ها شست‌وشوی دقیق و مداوم اطراف و زیر ناخن‌ها با آب و صابون و کوتاه کردن آن‌ها ضروری است.

بنابر توصیه‌های این مرکز، داشتن ناخن‌های بلند یا مصنوعی برای کارکنان مراکز بهداشتی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، زیرا حتی پس از شست‌وشو با آب و صابون یا استفاده از ضدعفونی‌کننده‌های الکلی باز هم احتمال وجود میکروب‌ها زیر ناخن یا ترک‌های آن وجود دارد. این امر برای مردم عادی که ممکن است در تماس با بیماران کوویدـ۱۹ باشند یا در زمان همه‌گیری بیماری که مردم در معرض تماس با سطوح آلوده قرار دارند نیز صادق است.

کد خبر 515462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار