مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین گفت: موزه‌ها و اماکن تاریخی قزوین پس از تعطیلات عید فطر در صورت مساعدبودن شرایط و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی پذیرای بازدیدکنندگان هستند.

موزه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا خزائلی پنج‌شنبه اول خرداد با اعلام این خبر گفت: در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا موضوع بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی سطح استان قزوین مورد بررسی قرار گرفت و مصوب شد این اماکن بعد از تعطیلات عید سعید فطر در صورت مساعد بودن شرایط با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و در قالب بازدیدهای انفرادی میزبان علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان باشند.

وی اظهار کرد: همچنین بر اساس مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا بازدید از قلعه حسن صباح و حضور در منطقه گردشگری دریاچه اوان همچنان ممنوع است و ارائه خدمات به گردشگران در این مناطق نیز بعد از تعطیلات عید فطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر خواهد بود.

این مسئول افزود: ارائه خدمات حضوری به گردشگران در مجتمع‌های خدمات رفاهی و واحدهای پذیرایی بین‌راهی سطح استان نیز مانند رستوران‌های درون‌شهری با رعایت کامل فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی مصوب توسط پرسنل و مراجعین بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد.

خزائلی ادامه داد: هتل‌ها و مراکز اقامتی رسمی سطح استان شامل هتل‌ها، مهمان‌پذیرها و هتل آپارتمان‌ها نیز با ۵۰ درصد ظرفیت و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی پذیرای گردشگران خواهند بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین یادآور شد: سلامت گردشگران و هم استانی‌ها در اولویت قرار دارد، امیدواریم با همراهی مردم و مهار کامل بیماری کرونا بار دیگر شاهد حضور بی‌شمار گردشگران در موزه‌ها، آثار تاریخی و تأسیسات گردشگری استان باشیم.

فعالیت تأسیسات گردشگری و اماکن تاریخی قزوین پس از شیوع کرونا در اوایل اسفندماه به حالت تعطیل درآمده بود.

کد خبر 513956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =