همشهری آنلاین: بانک جامع اطلاعات ایرانیان یکشنبه 21 اردیبهشت با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر رفاه افتتاح شد.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی در مراسم افتتاح بانک اطلاعات ایرانیان گفت:‌ با افتتاح بانک اطلاعات ایرانیان، نود درصد زیرساخت‌های لازم برای بهره‌برداری از نظام جامع رفاه تامین اجتماعی فراهم شده است.

عبدالرضا مصری با اشاره به این که 12 سال در پی تعریف نظام بیمه کشور بودیم؛ اما امکان پذیر نبود افزود: بیمه پایه کشور از ابتدای امسال به تصویب شورای عالی بیمه رسید و امروز شاهد خدمات پایه همه بیمه‌ها به صورت یکسان هستیم.

وی با بیان این که با این اقدام، راه برای اقدامات بعدی نیز باز شده است؛ مهمترین هدف افتتاح بانک ایرانیان را گسترش عدالت دانست و گفت:‌ همه افراد می توانند از مزایای بیمه پایه، که به صورت اختیاری است استفاده کنند.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی افزود:‌ براین اساس 50 درصد حق بیمه را دولت پرداخت می کند و بقیه بر عهده فرد است.

مصری با بیان این که 9 میلیون نفر در کشور از هیچ گونه بیمه ای استفاده نمی کنند؛ از افراد بیمه نشده خواست خود را مشمول این بیمه کنند.

وی در ادامه از افتتاح اورژانس اجتماعی تا دو هفته آینده کشور خبرداد و گفت: این اورژانس می تواند از وقوع بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری کند.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی همچنین از بهره برداری 20 نوع خدمت جدید وزارت رفاه در سال جدید خبر داد و گفت:‌ در مدت عمر کوتاه وزارت رفاه، خدماتی که اثرماندگار به همراه دارد؛ برای مردم عرضه شده است.

کد خبر 51382

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار