رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: مشمولان غایب و غیرغایب خارج از کشور به دلیل شرایط کرونایی جهان و کشور، برای تردد در ایران هیچ مشکلی نخواهند داشت.

سرباز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، سردار تقی مهری درباره مشمولان غایب و غیرغایب خارج از کشور گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا، تمام مشمولان غایب و غیرغایب می‌توانند به کشور یا به محل اقامت خود بازگردند و هیچ مشکلی برای آنها ایجاد نخواهد شد و هیچ محدودیت زمانی برای آنها نیز وجود ندارد.

سردار مهری تصریح کرد: البته مشمولان غایب کمتر از سه سال خارج از کشور می‌توانند یک بار در این شرایط وارد کشور شده و برای بازگشت آنها هم مانعی وجود ندارد و با تأیید وزارت امور خارجه می‌توانند این افراد از کشور خارج شوند.

وی ادامه داد: براساس مقررات مشمولان غایب وقتی وارد کشور می‌شوند، می‌توانند شش ماه در کشور حضور داشته باشند و بعد از کشور خارج شوند. از همین‌رو برای مشمولان غایب بیش از ۳ سال نیز با توجه به شرایط کرونا محدودیتی وجود ندارد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: برخی از مشمولان غایب نیز به مدت یک ماه از کشور خارج شده‌اند، اما به دلیل شرایط کرونا نتوانستند به کشور برگردند. برای این مشمولان هم هیچ منعی وجود ندارد و تا هر زمان که به دلیل شیوع کرونا نتوانستند به کشور برگردند، مشکل خاصی برای آنها ایجاد نمی‌شود و وثیقه این افراد ضبط نخواهد شد.

سردار مهری اظهار کرد: اولین گروه مشمولان همان دانشجویانی بودند که از چین وارد کشور شدند و تعدادی از آنها قصد بازگشت به چین را داشتند و بدون هیچ منعی برگشتند. افرادی هم که در اروپا و کشورهای دیگر بودند، می‌توانند بدون هیچ منعی وارد کشور شوند و برای خروج شان از کشور هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: وزارت امور خارجه اسامی این مشمولان غایب را به ما اعلام کرده‌ و این افراد برای خروج از کشور مشکلی نخواهند داشت.

  • مدت دوره‌ آموزشی مشمولانی که به خدمت اعزام می‌شوند

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی درباره برگزاری دوره‌های آموزشی برای مشمولانی که به خدمت اعزام می‌شوند هم توضیح داد: برای مشمولانی که در اردیبهشت و خرداد به خدمت سربازی اعزام شده‌اند، دوره آموزشی کوتاه شده و یک ماه از آن کسر شده و دوره آموزشی به صورت یکماهه برگزار می‌شود.

سردار مهری افزود: برای مشمولانی که در ماه‌های بعد از خرداد به خدمت سربازی اعزام می‌شوند، در خصوص اینکه برگزاری دوره آموزشی به چه صورتی باشد، در آینده تصمیم‌گیری می‌شود.

کد خبر 513318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

دیدگاه خوانندگان