محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان بر سر تقسیم قدرت با رقیب خود عبدالله عبدالله به توافق رسید تا بن‌بست سیاسی در این کشور پس از ماه‌ها به پایان برسد.

اشرف غنی و عبدالله عبدالله

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از آناتولی، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری افغانستان خبر توافق سیاسی غنی و عبدالله را در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد. صدیق صدیقی نوشت: توافق سیاسی میان رئیس جمهوری (اشرف غنی) و دکتر عبدالله عبدالله به امضا رسید و بر این اساس مقرر شد دکتر عبدالله ریاست شورای عالی آشتی ملی را بر عهده بگیرد و اعضای کارزار انتخاباتی او در کابینه به کار کرفته شوند.

بر اساس آنچه در گزارش تلویزیون دولتی افغانستان آمده، جایگاه عبدالله هم‌ارز معاون رئیس جمهوری افغانستان خواهد بود و مسئولیت و وظیفه‌اش به سرانجام رساندن گفتگوهای صلح با گروه طالبان. به این ترتیب، ۱۹ سال جنگ داخلی در افغانستان به پایان می‌رسد و این کشور سرانجام خواهد توانست روی آرامش را ببیند.

عبدالله که پیش از انتخابات سال گذشته معاون اجرایی غنی بود، نتایج انتخابات سپتامبر ۲۰۱۹ را نپذیرفت. از این رو، دو همکار پیشین و رقیب سیاسی اواخر زمستان گذشته همزمان در دو سوی کابل دو مراسم تحلیف به جای آوردند و خود را رئیس دولت قانونی و رسمی افغانستان نامیدند.

کد خبر 512626

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

دیدگاه خوانندگان