مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
۰ نفر

شرکت چینی کانسینو بایولاجیکس و شورای تحقیقات ملی کانادا برای انجام آزمایش‌ بالینی واکسن کرونا در کانادا با یکدیگر همکاری می‌کنند.

واکسن چینی

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از جاکارتاپست نوشت: شرکت چینی کانسینو بایولاجیکس (CanSino Biologics) که چندی پیش واکسن بیماری کوویدـ۱۹ این شرکت به مرحله آزمایش‌های بالینی رسیده بود، در حال حاضر با شورای تحقیقات ملی کانادا (Canada's National Research Council) برای انجام آزمایش‌های آینده در کانادا همکاری می‌کند.

شورای تحقیقات ملی کانادا اظهار کرده است در صورت موفقیت‌آمیز بودن آزمایش‌ها روند تولید واکسن شرکت کانسینو بایولاجیکس را در یکی از مراکز دولتی در مونترال انجام خواهد داد و شرکت کانسینو بایولاجیکس نیز در حال آماده‌سازی یک برنامه آزمایش بالینی برای سازمان بهداشت کانادا است.

واکسن شرکت کانسینو در مرحله اولیه آزمایش است و هنوز هیچ راهی برای فهمیدن این‌که این واکسن چگونه عمل می‌کند وجود ندارد. اما اگر این واکسن بی‌خطر و موثر باشد، کانادایی‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند. داده‌های آزمایش محلی می‌تواند این اطمینان را به سازمان سلامت کانادا بدهد که واکسن بی‌خطر است.

واکسنی که بتواند از افراد مبتلا به بیماری همه‌گیر کوویدـ۱۹ محافظت کند، می‌تواند به این داستان ترسناک که جهان را فراگرفته است پایان دهد، اما توسعه یک واکسن که عملکرد آن صحیح و بی‌خطر است و تولید انبوه آن کاری چالش‌برانگیز است.

بنابر گفته شورای تحقیقات ملی کانادا، واکسن شرکت کانسینو با استفاده از یک رده سلولی در شورای تحقیقات ملی کانادا تولید شده است. شرکت کانسینو پیش‌تر از همان رده سلول برای ایجاد واکسن ابولا نیز استفاده کرده بود.

شورای تحقیقات ملی کانادا و سازمان سلامت کانادا به سؤالاتی مبنی بر این‌که آیا این همکاری باعث می‌شود سازمان سلامت کانادا امکان بررسی داده‌های آزمایشی جمع‌آوری‌شده در چین را برای ارزیابی نهایی واکسن داشته باشد، پاسخ نداد.

کد خبر 511173

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار