مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: تاکنون ۳ ورزشکار از این استان موفق به کسب مجوز حضور در بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو شده‌اند.

المپیک

به گزارش همشهری آنلاین، رسول منعم یکشنبه ۷ اردیبهشت در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ۳ ورزشکار استان قم در رشته‌های کشتی فرنگی، والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر موفق به دریافت مجوز حضور در بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۱ توکیو ژاپن شده‌اند و امیدواریم این سهمیه‌ها در یک سال باقی‌مانده تا این رویداد بزرگ بیشتر شود.

وی ادامه داد: علیرضا نجاتی در رشته کشتی فرنگی سال گذشته با حضور موفق خود در مسابقات ۲۰۱۹ قهرمانی جهان در نورسلطان قزاقستان، ضمن کسب مقام سوم و نشان برنز، در وزن ۶۰ کیلوگرم این رقابت‌ها سهمیه اعزام به بازی‌های المپیک توکیو را نصیب ورزش قم و کشتی فرنگی ایران کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم افزود: ۲ ورزشکار دیگر که مجوز حضور در بازی‌های پارالمپیک ژاپن را به دست آورده‌اند از ورزشکاران پرتوان هیات جانبازان و معلولین به نام‌های حسین گلستانی در رشته والیبال نشسته و محمد محمدنژاد در رشته بسکتبال با ویلچر هستند و دومین بار متوالی به پارالمپیک خواهند رفت.

این مسئول ابراز کرد: گلستانی سال ۲۰۱۶ نیز همراه با تیم ملی ایران به رقابت‌های پارالمپیک ریودوژانیرو اعزام شد و به‌عنوان یکی از مهره‌های تاثیرگذار این تیم، عنوان قهرمانی و نشان خوش‌رنگ طلا را به ارمغان آورد تا تیم ملی ایران با ششمین قهرمانی پارالمپیک و ۱۰ قهرمانی جهان، پرافتخارترین تیم این رشته در دنیا لقب بگیرد.

منعم عنوان کرد: محمد محمدنژاد ورزشکار رشته بسکتبال با ویلچر که مدارج ترقّی در این رشته را از تیم موفق ایثار قم آغاز کرده و افتخارات زیادی با این تیم دارد، در رده ملی یکی از نخبه‌های ورزش قم در این رشته به شمار می‌آید و بعد از سال ۲۰۱۶ برای دومین بار مجوز حضور در پارالمپیک را کسب کرده است.

وی افزود: گلستانی همراه با تیم ملی والیبال نشسته ایران در انتخابی بازی‌های پارالمپیک قهرمان شده و محمدنژاد در ترکیب تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان به مقام سوم بازی‌های آسیا و اقیانوسیه دست‌یافته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم تعویق یک‌ساله بازی‌های المپیک و پارالمپیک را یک فرصت مغتنم و مطلوب برای ورزشکاران دیگر رشته‌ها دانست و گفت: ما در دیگر رشته‌ها نیز ورزشکاران پر توانی برای کسب سهمیه این بازی‌ها داریم که می‌توانند از این موقعیت به‌خوبی بهره‌ برده و سهمیه توکیو ۲۰۲۱ را کسب کنند.

کد خبر 505102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار