براساس آخرین آمارهای منتشر شده از سوی دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به مرز ۲ میلیون نفر رسیده است. بیماری کووید-۱۹ تاکنون جان بیش از ۱۲۵ هزار نفر را گرفته است. در ایران نیز تا امروز ۴۶۸۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا جان باخته‌اند.

آمار کرونا 26 فروردین

به گزارش همشهری آنلاین، سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اعلام آخرین آمار بیماری کووید۱۹ در کشور، از دورقمی شدن مرگ و میر ناشی از این بیماری در کشور برای اولین بار طی مدت اخیر خبر داد.
دکتر جهانپور از ظهر ۲۵ فروردین تا ظهر ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۵۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد. وی گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۴ هزار و ۸۷۷ نفر رسید.
وی با بیان این‌که برای اولین بعد از حدود یک ماه، مرگ این بیماری در کشور دو رقمی شد، افزود: این توفیق نسبی است که امیدواریم استمرار یابد. در مجموع در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز ۴۶۸۳ نفر از بیماران، جان باخته‌اند و دیگر در بین ما نیستند. جهانپور ضمن ادامه روندصعودی بهبودیافتگان این بیماری نیز گفت: تاکنون ۴۸ هزار و ۱۲۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.
وی افزود: ۳۶۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، تاکنون ۲۸۷ هزار و ۳۵۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

«یورونیوز» آخرین اطلاعات و آمار مرتبط با شیوع ویروس کرونا در جهان را منتشر کرده که در ادامه می‌خوانید.

  • شمار قربانیان فرانسه طی یک شبانه‌روز رکورد شکست

با فوت ۷۶۲ نفر دیگر در بیمارستان‌های فرانسه طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد قربانیان کووید ۱۹ در این کشور به ۱۵ هزار و ۷۲۹ نفر رسید.

  • شمار قربانیان ایتالیا طی ۲۴ ساعت گذشته به ۶۰۲ نفر رسید

بدین ترتیب تاکنون بیش از ۲۱ هزار و ۶۷ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

  • آغاز خروج گام‌به‌گام از قرنطینه عمومی در اتریش

اتریش از سه‌شنبه بخشی از محدودیت‌های قرنطینه عمومی را کنار گذاشت. به این ترتیب پس از اسپانیا، اتریش دومین کشور اروپایی است که به قرنطینه عمومی و مطلق پایان می‌دهد.
از روز سه‌شنبه شماری از کسب و کارهای کوچک و پارک‌های عمومی اتریش شروع به کار کردند. رستوران‌ها و هتل‌ها، از پانزده روز دیگر می‌توانند کار خود را از سر بگیرند. مهدکودک‌ها، مدارس و دانشگاه‌های این کشور اروپای مرکزی از اواسط ماه مه بازگشایی می‌شوند.
بیماری کووید-۱۹ در اتریش ۹ میلیون نفری ۴۰۰ قربانی بر جا گذاشت. شیوع ویروس در این کشور در ۱۰ روز گذشته کاهش پیدا کرده است.

وزارت بهداشت بریتانیا اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۷۷۸ نفر دیگر بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در بیمارستان‌های این کشور جان باختند. به این ترتیب شمار قربانیان این بیماری در بریتانیا به ۱۲ هزار و ۱۰۷ نفر رسید.
در شبانه‌روز گذشته با ثبت ۵۲۵۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا، شمار مجموع بیماران بریتانیایی به رقم ۹۳ هزار و ۸۷۳ نفر رسید. از این تعداد ۸۱ هزار و ۴۲۲ نفر همچنان درگیر بیماری هستند.

  • شمار قربانیان ویروس کرونا در سوئد از ۱۰۰۰ نفر گذشت

در حالی که دولت سوئد سیاست ایمن‌سازی «گله‌ای» در برابر شیوع ویروس کرونا را در پیش گرفته است، شمار قربانی بیماری کووید-۱۹ در این کشور از ۱۰۰۰ نفر فراتر رفت. براساس آخرین داده‌های آماری، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور تا بعدازظهر سه‌شنبه به ۱۱هزار و ۴۴۵ نفر و شمار قربانیان با ۱۱۴ مورد جدید، به ۱۰۳۳ تن افزایش یافت.

  • شمار قربانیان ویروس کرونا در اسپانیا از ۱۸ هزار نفر گذشت

دولت اسپانیا اعلام کرد در شبانه روز گذشته در این کشور ۵۶۷ مورد جدید مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ را ثبت کرده است. این رقم نسبت به آمار دیروز ۵۰ مورد افزایش داشته است. 
به این ترتیب شمار قربانیان ویروس کرونا در اسپانیا به ۱۸ هزار و ۵۶ نفر رسید. 

پس از ایتالیا، اسپانیا بزرگ‌ترین قربانی ویروس کرونا در اروپاست.

اسپانیا، یک روز پس از بازگشایی بخشی از کسب و کارها و پایان دادن به قرنطینه همه جانبه، ۳۰۴۵ مورد جدید ابتلا به بیماری را ثبت کرده است. این آمار کمترین شمار مبتلایان روزانه به بیماری از ۲۰ مارس به شمار می‌رود.

  • کاهش شمار مبتلایان جدید در چین

مقام‌های بهداشتی جمهوری خلق چین از کشف ۸۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور در ۲۴ ساعت گذشته خبر دادند. این شمار نسبت به موارد ابتلا در یک روز قبل از آن کاهش یافته است. چین در فاصله روزهای یکشنبه تا دوشنبه ۱۰۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده بود که بالاترین رقم از ۲۰ ماه مارس به این سو بود و نگرانی از موج دوم شیوع بیماری را دامن زد.  در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مرگی در چین بر اثر ابتلا به این بیماری گزارش نشده است.

کد خبر 501329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

دیدگاه خوانندگان