مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه بارش‌ها در بیشتر مناطق کشور کماکان ادامه دارد، گفت: روز جمعه ۲۹ فروردین‌ماه سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد می‌شود.

باران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیشیابی هواشناسی امروز دوشنبه ۲۵ فروردین‌ماه در استان‌های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب، برخی مناطق جنوب شرق، شمال غرب و غرب کشور و در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر برخی مناطق دامنه‌های جنوبی البرز و مرکز کشور بارش باران، گاهی همراه با رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در ارتفاعات و مناطق سردسیر نوار شمالی کشور بارش به شکل برف خواهد بود، تشریح کرد: روز سه‌شنبه بارش در نیمه شرقی کشور با کاهش نسبی دما همراه است. همچنین در برخی مناطق غرب کشور و دامنه‌های جنوبی البرز نیز رگبار باران همراه با رعد و برق رخ می‌دهد.

ضیاییان ادامه داد: روز چهارشنبه در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و استان‌های بوشهر، فارس، هرمزگان، به تدریج کرمان و مناطقی از سیستان و بلوچستان رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ در مناطق مستعد پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه روز پنج‌شنبه علاوه بر مناطق مذکور، گستره بارش به شرق و مرکز کشور می‌رسد، تصریح کرد:‌ از روز جمعه با نفوذ سامانه بارشی جدید از غرب و شمال غرب کشور در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید آغاز می‌شود و به تدریج این شرایط جوی بیشتر مناطق نیمه شمالی کشور را دربر می‌گیرد.  

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، طی امروز و فردا دریای خزر مواج است و امروز شرق خلیج فارس مواج خواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا کمی ابری تا نیمه ابری، در بعد از ظهر رگبار باران همراه با وزش باد، با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد و روز چهارشنبه صاف تا کمی ابری، با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 500666

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار