شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در جهان در حالی از ۷۵ هزار نفر فراتر رفت که نزدیک به ۷۵ درصد قربانیان ساکن کشورهای اروپایی بودند. نیمی از بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفری که مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا شده‌اند نیز ساکن کشورهای اروپایی هستند.

آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان 19 فروردین

به گزارش همشهری آنلاین، سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۰۸۹ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور و انجام بیش از ۲۱۱ هزار تست تشخیص کرونا تاکنون خبر داد.
دکتر کیانوش جهانپور گفت: از ظهر ۱۸ فروردین تا ظهر ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۰۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. وی گفت: با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۲ هزار و ۵۸۹ نفر رسید.
به گفته جهانپور، در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و در مجموع تاکنون ۳۸۷۲ نفر از بیماران، جان خود را از دست داده‌اند و دیگر در بین ما نیستند.
وی گفت: روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفته و تاکنون ۲۷ هزار و ۳۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. جهانپور افزود: ۳۹۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. وی افزود: تاکنون ۲۱۱ هزار و ۱۳۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

«یورونیوز» آخرین اخبار و آمارها از شیوع ویروس جدید کرونا در روز سه‌شنبه هفتم آوریل (۱۹ فروردین) را منتشر کرده که در ادامه می‌خوانید.

  • ووهان از قرنطینه در آمد

مقامات چینی پس از ۲ ماه و نیم شهر ۱۱ میلیون نفری ووهان، خاستگاه ویروس کرونا را از قرنطینه بیرون آوردند.
با لغو کامل مقررات قرنطینه، افراد مقیم ووهان نیمه‌شب سه‌شنبه به وقت محلی (۶ عصر به وقت اروپا) اجازه یافتند تا از شهر خارج شوند. پیش از این ممنوعیت ورود افراد به ووهان برداشته شده بود.
ویروس کرونا در استان هوبی بیش از ۷۰ هزار نفر را آلوده کرد و بیش از ۳ هزار نفر را نیز به کام مرگ فرستاد.

  • وزیر بهداشت فرانسه: هنوز به پیک همه گیری کرونا نرسیده‌ایم

اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه روز سه شنبه گفت که این کشور هنوز به زمان اوج (پیک) شیوع ویروس جدید کرونا نرسیده است. این در حالی است که آمار جان‌باختگان در این کشور از مرز ۱۰ هزار نفر گذشت.

  • وزارت صحت افغانستان: تعداد مبتلایان به ۴۲۳ نفر رسید

وزارت صحت افغانستان روز سه‌شنبه اعلام کرد که ۵۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور به ثبت رسیده است.
به این ترتیب شمار مبتلایان به این ویروس در افغانستان به ۴۲۳ نفر رسید. بنا به اعلام وزارت صحت افغانستان تاکنون ۱۱ نفر در این کشور جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از دست داده‌اند.
بیشترین موارد جدید ابتلا در ولایت هرات با ۲۷ مورد به ثبت رسیده است. این ولایت در غرب افغانستان و در مرز با ایران قرار دارد. ولایت‌های کابل، قندهار، بلخ و ننگرهار پس از هرات شاهد بیشترین موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

  • چین نخستین روز بدون مرگِ کرونایی را ثبت کرد، آمریکا همچنان رکورددار

کمیته ملی سلامت چین روز سه‌شنبه اعلام کرد برای نخستین بار پس از ماه‌ها در یک روز هیچ مرگ تازه‌ای بر اثر بیماری کوید۱۹ در این کشور ثبت نشد. شمار بیمارانی که در داخل چین به ویروس کرونا آلوده شده بودند از ماه مارس تاکنون رو به کاهش داشته‌ است. این در حالی است که این کشور شاهد موج تازه‌ای از ابتلا به بیماری کوید-۱۹ نیز بوده است که از سوی ناقلانی که از بیرون به این کشور آمده‌اند ایجاد شده است.
در روزهای گذشته حدود ۱۰۰۰ مورد ابتلا به کرونا با ورود از خارج به چین ثبت شده است. برای نمونه در روزهای یکشنبه و دوشنبه به ترتیب ۳۲ و ۳۸ مورد تازه ابتلا به کرونا در چین ثبت شد که تمامی این موارد به مسافرانی مربوط می‌شد که از خارج به این کشور آمده بودند.

  • رکورد آمار مرگ و میر روزانه در ایالت نیویورک شکسته شد

آمار تازه شمارشگر دانشگاه جان هاپکینز نشان می‌دهد که در ایالات متحده ۱۱۵۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر بیماری کوید ۱۹ جان باخته‌اند. آمریکا با حدود ۱۱ هزار مرگ ثبت شده تا روز سه‌شنبه رکورددار تلفات بر اثر ابتلا به ویروس کرونا به شمار می‌رود.
از سوی دیگر رکورد روزانه مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در ایالت نیویورک روز سه‌شنبه شکسته شد. بنا به اعلام مقامات این ایالت پرجمعیت آمریکا ۷۳۱ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در این ایالت جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

  • بیش از ۱۰۰ جان‌باخته در سوئد طی ۲۴ ساعت

سوئد یکی از معدود کشورهای اروپایی که راهبرد قرنطینه و تعطیلی رستوران‌ها و کافه‌ها را برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا انتخاب نکرده است شاهد مرگ بیش از ۱۰۰ نفر به دلیل ابتلا به این ویروس طی ۲۴ ساعت گذشته بود.

دولت سوئد دیدار با افراد مسن در خانه‌های سالمندان و تجمع بیش از ۵۰ نفر را ممنوع کرده است.

به این ترتیب شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در سوئد به ۵۹۱ نفر رسید. تعداد مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا در این کشور نیز ۷۶۹۳ نفر است.
این آمار از مرگ و میر بیشتر در سوئد در مقایسه با دیگر کشورهای اسکاندیناوی حکایت دارد. دولت سوئد از ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار شهروند این کشور خواسته است تا با «مسئولیت‌پذیری فردی» و پیروی از دستورالعمل‌های بهداشتی مقامات این کشور با شیوع ویروس جدید کرونا مقابله کنند.

  • تعداد مبتلایان در آلمان به مرز ۱۰۰ هزار نفر نزدیک شد

شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در آلمان روز سه‌شنبه به مرز ۱۰۰ هزار نفر نزدیک شد. بنا به اعلام مسئولان آلمانی تاکنون ۹۹۲۲۵ نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند.
روند آمار روزانه مبتلایان جدید در آلمان طی ۴ روز گذشته رو به کاهش بود اما از روز سه‌شنبه بار دیگر سیر صعودی پیدا کرده است.
شمار جان‌باختگان در آلمان نیز با ثبت مرگ ۱۷۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به ۱۶۰۷ نفر رسید. این در حالی است که شمار جان باختگان در روز دوشنبه ۹۲ نفر بود.

  • آمار روزانه جان‌باختگان در اسپانیا بار دیگر افزایش یافت

مقامات اسپانیا روز سه‌شنبه اعلام کردند که ۷۴۳ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست دادند.
این رقم به این معناست که شمار قربانیان روزانه این ویروس در اسپانیا پس از آن‌که ۴ روز پیاپی کاهش یافته بود اکنون بار دیگر سیر صعودی یافته است.
با احتساب آمار روز سه‌شنبه تاکنون ۱۳ هزار و ۷۹۸ نفر در اسپانیا به دلیل ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. شمار مبتلایان به این ویروس نیز در اسپانیا به ۱۴۰ هزار و ۵۱۰ نفر رسیده است.
دولت اسپانیا از روز ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) یکی از سختگیرانه‌ترین طرح‌های قرنطینه را در قاره اروپا به اجرا گذاشته است.

  • ثبت بیش از هزار مورد ابتلای جدید در روسیه

ستاد بحران روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۵۴ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسیده است. این برای اولین بار است که شمار مبتلایان روزانه به این ویروس در روسیه از هزار نفر فراتر می‌رود.

بنا به اعلام مقامات روسیه تاکنون ۷۴۹۷ نفر در این کشور به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند. از این تعداد ۵۸ نفر تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.

کد خبر 499051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =