طرح بهسازی محیطی محله صفا با مشارکت سازمان نوسازی شهر تهران و شهرداری منطقه ۱۳ در حال اجرا است و مرحله پایانی آن بعد از شکست کرونا انجام خواهد شد.

محله صفا

همشهری آنلاین- پروانه بهرام‌نژاد: اگرچه شیوع ویروس کرونا بر طرح بهسازی محله صفا سایه انداخته و برخی از اقدامات آن بعد از شکست این ویروس اجرا خواهدشد اما بخش‌هایی از این طرح اکنون با قوت در حال انجام است. عملیات عمرانی خیابان صفا به عنوان یکی از طرح‌های بهسازی محیطی در فضایی به مساحت حدود ۶ هزار مترمربع با هدف بهبود کیفیت بصری و زیست محیطی محدوده با همکاری سازمان نوسازی و شهرداری منطقه ۱۳ اجرا می‌شود.
«مرتضی رحمان‌زاده» شهردار منطقه۱۳ در بازدید از این طرح، ضمن بررسی روند و پیشرفت این پروژه، دستورات لازم برای سرعت‌بخشی در اجرای آن را با رعایت اصل کیفیت ارائه کرده‌است.

  • تکمیل کار با شکست کرونا

اجرای طرح بهسازی محیطی محله صفا در سیزدهمین تکه پایتخت که به طور عمده با توجه به نقش محوری و اصلی خیابان صفا در ناحیه یک و کوچه عابدینی در حال انجام است، در چند بخش پیاده‌روسازی، ایجاد درنگ‌گاه، احیای هویت محله و ایجاد پاتوق خواهد بود.
«مهدی حقی» مدیر دفتر توسعه محله‌ای منطقه ۱۳ دراین‌باره می‌گوید: «این طرح از اواخر سال گذشته شروع و زیرساخت‌ها و بخش‌هایی از آن هم انجام شده‌ است اما باتوجه به مشارکتی بودن برخی از قسمت‌های کار ما با حضور مردم، انجام اقداماتی مانند نقاشی دیواری و جانمایی گلدان‌های گل و... در کوچه عابدینی، بعد از بازگشت شرایط به وضعیت عادی و  شکست کرونا انجام می‌شود.»
او می‌افزاید: «درحال حاضر زیرسازی و جداره سازی دیوارهای محله برای ترسیم نقاشی دیواری، تعیین پیمانکار و ...به پایان رسیده که با اجرای کامل این طرح زیبایی خاصی به محدوده ببخشیده می‌شود.»

  • پیاده‌روسازی و احیای هویت محله

طرح بهسازی خیابان صفا و معرفی آن به سازمان نوسازی با همکاری دفتر توسعه محله‌ای منطقه۱۳ و شهرداری ناحیه یک تهیه و نیازسنجی این طرح از طریق مشورت با ساکنان این گذر و شورایاران صورت گرفته تا این محور قدیمی با حفظ بافت و هویت محله پیشین خود، احیا شود.
پیاده‌روسازی حدفاصل بزرگراه امام علی (ع) و خیابان ۱۷ شهریور با هدف مناسب‌سازی فضا برای حضور معلولان و گروه‌های کم توان حرکتی، ایجاد نشاط و امید در میان ساکنان و محوطه‌سازی همگون در تمام مسیر طراحی و وارد مرحله اجرا شده‌است.
حقی می‌گوید: «در بهسازی پیاده‌راه‌های این محدوده، ایجاد درنگ‌گاه برای استراحت شهروندان هممدنظر قرارگرفته است.»
محله صفا با جمعیتی بیش از ۲۵هزار نفر در غربی ترین قسمت سیزدهمین تکه پایتخت قرار دارد.

کد خبر 498534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار