مرد میانسال که بعد از درگیری با همسرش او را با چاقو به قتل رسانده بود، به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شد اما تنها ولی دم پرونده فقط به یک شرط راضی شد از قصاص وی چشم پوشی کند.

قتل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایران، ماجرا یک روز سرد پاییزی در سال ۹۱ شروع شد. زنی که برای کارگری  به یک خانه رفته بود، موقع برگشت سوار یک خودرو شد. راننده مرد ۵۰ساله ای بود که در طول مسیر ناخواسته با شنیدن مکالمات تلفنی مهری خانم متوجه شد او زنی بیوه است و برای امرار معاش در خانه های مردم کار می کند.

کریم نیز که مرد تنهایی بود به او پیشنهاد ازدواج داد  اما مهری از دختر ۱۸ساله اش که به تازگی ازدواج کرده بود، خجالت می کشید و جواب منفی داد اما اصرارهای مرد میانسال سرانجام باعث شد زن راضی به ازدواج موقت شود، به شرطی که دختر و دامادش متوجه نشوند. 

ارتباط کریم با مهری پنهان ماند تا اینکه حدود چند ماه بعد مهری به طرز مرموزی ناپدید شد. دخترش سحر برای پیدا کردن مادرش همه جا رفت و روزها پیگیری کرد اما هیچ اثری از مادرش نبود. با اعلام موضوع به پلیس، کارآگاهان توانستند با کنترل تلفن همراه مهری سرنخ هایی به دست آورند.

شماره تماس کریم و پیامک های او نشان می داد که مهری  با این مرد غریبه ارتباط داشته است. کریم بازداشت شد تا بازجویی شود. او منکر رابطه با مهری شد اما وقتی دید پلیس مدارکی در دست دارد، به ناچار پرده از راز جنایت خود برداشت.

این متهم ۵۰ساله در اظهاراتش مدعی شد با مهری به خاطر اختلافی که به تازگی باهم پیدا کرده بودند درگیر شده و در حالی که به شدت عصبانی شده بود، بدون اینکه تصمیمی برای کشتن او داشته باشد، با چاقویی که در آشپزخانه بود، او را کشت.

بعد از بازداشت متهم، وی محاکمه شد و سرانجام او با حکم دادرسان شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شد.

کریم حدود ۸ سال در ندامتگاه مرکزی کرج در انتظار چوبه دار ماند اما تنها بازمانده مقتول که دخترش بود، برای پیگیری اعدام قاتل مادرش مراجعه نکرد چرا که باید پول تفاضل دیه را برای اعدام قاتل مادرش می پرداخت و چون توانایی پرداخت این پول را نداشت، بدین ترتیب کریم بلاتکلیف در زندان ماند و  روزها و شب هایش با کابوس مرگ  همراه بود.

با پیگیری مددکاران زندان که درصدد جلب رضایت اولیای دم بودند، مشخص شد سحر یک فرزند دارد و شوهرش نیز معتاد و بیکار است و سحر در این مدت نتوانسته پیگیر پرونده قتل مادرش باشد.

سرانجام وقتی بعد از ۸ سال سحر قاتل مادرش را بار دیگر دید و متوجه شد در این چند سال در زندان متنبه شده، تصمیم گرفت درباره تقاضای قصاصش تجدید نظر کند.  او این بار در تصمیم جدیدش مدعی شد اگر کریم ۱۰۰ میلیون تومان به عنوان دیه مادرش پرداخت کند، از حق قصاص می گذرد اما کریم مدعی شد چنین پولی ندارد بنابراین مددکاران زندان به دنبال راهی برای کمک به این زندانی هستند.

کد خبر 498328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار