رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری خواستگار نخبه قلابی و اغفال دختران مجرد تحصیل کرده که با هدف به دست آوردن پس‌اندازهای آنان دست به فریبکاری می‌زد خبر داد.

بازداشت

به گزارش همشهری آنلاین، سردار علیرضا لطفی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق شدند کلاهبردار حرفه ای که مدت طولانی از سوی پلیس آگاهی خراسان رضوی، خراسان شمالی، اصفهان، کرمان، مازندران و کرمانشاه و .... به جرم اغفال و کلاهبرداری از زنان مجرد با شگرد خرید خودرو، سرمایه گذاری خارجی و مهاجرت به همراه وعده ازدواج تحت تعقیب بود، دستگیر کنند. 

وی عنوان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت با هوشمندی ظرف مدت یک ماه محل اختفا این فرد در یکی از شهرهای شمالی کشور را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه او را را که در ساحل دریا درحال گفت وگوی تلفنی با یکی دیگر از سوژه های خود بود برای مجاب کردن قربانی به واریز وجه نقد به حسابش بود دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی به شگردهای این کلاهبردار حرفه ای در اغفال دختران اشاره کرد وگفت:این کلاهبردار از طریق سایت های همسریابی و همچنین در محیط های علمی یا کاری سوژه مورد نظر خود را از بین زنان مجرد شاغل و تحصیل کرده انتخاب و با معرفی خود به عنوان نخبه علمی، دانشمند هسته ای وکارمند نهاد های امنیتی و انتظامی و ارائه پروفایل دروغین در شبکه های اجتماعی و پیشینه ساختگی تحصیلی یا ادعای سکونت در آمریکا و اروپا اعتماد و توجه افراد را جلب و پس از آماده سازی ذهنی مخاطب به بهانه هایی چون نام نویسی خودرو قسطی، سرمایه گذاری در یکی از کشورهای اروپایی یا آمریکا و یا وعده ازدواج و مهاجرت، وجوه نقد و سکه از قربانی و حتی اعضای خانواده هایشان دریافت می کرد.

وی تصریح کرد: این کلاهبردار همچنین در ارتباطات هایی که از طریق سایت های همسریابی شکل می داد بدون ملاقات حضوری با مال باخته و تنها از طریق ارتباط تلفنی و اینترنتی خود را پزشک ساکن آمریکا معرفی می کرد که قصد ازدواج در ایران و بازگشت به آمریکا را دارد و در ادامه به بهانه های مختلف از مال باخته درخواست پول می کرد.

سردار لطفی ادامه داد: چیزی که بیشتر از همه باعث شگفتی است این نکته است که مخاطبان این کلاهبردار، دختران تحصیل کرده و شاغلی هستند که انتظار می رود به دلیل حضور در جامعه و روابط اجتماعی گسترده به راحتی هر ادعایی را نپذیرفته و فریب نخورند. اما در این پرونده با تعداد زیادی از زنان مجرد روبرو هستیم که بدون تحقیق و بررسی ادعاهای فرد را در فضای مجازی پذیرفته اند و حتی برای متهم مبالغ هنگفتی نیز واریز کرده اند. 

این مقام ارشد پلیسی با بیان اینکه متهم با تکمیل پرونده، تحویل مرجع قضائی شد، افزود: نکته تامل برانگیز در این پرونده وجود متقاضی و ذهن های آماده فریب در جامعه است!! عاملی که سبب ترغیب این کلاهبردار و سایر افراد سودجو می شود تا شانس خود را برای به تاراج بردن پس انداز دختران شاغل مجرد امتحان کنند.

وی با بیان اینکه اگر افراد جامعه پیام¬های هشداری پلیس را جدی بگیرند و به راحتی و بدون بررسی همه جوانب، ادعاهای افراد را نپذیرند مسیر برای ارتکاب بسیاری از جرائم مسدود می شود، گفت: تنها کمی احتیاط و کمی دقت نظر و کنترل احساسات و هیجانات سبب می شود تا آمار کلاهبرداری به طرز چشمگیری کاهش یابد.

سردار لطفی از شهروندان خواست: با رعایت نکات هشداری ضمن محافظت و مراقبت از خود و خانواده شان مانع از تشکیل پرونده های متعدد در پلیس آگاهی شوند و اجازه ندهند پلیس به جای رسیدگی به پرونده های جاری، در چرخه باطل رسیدگی به پرونده ها و متهمان تکراری گرفتار شود.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اشاره کرد: نکته مهم دیگر این است که اینگونه مجرمان که سابقه تکرار جرم دارند بعضا علت بازگشت به جرم را سهولت کلاهبرداری از مال باختگان به علت بی توجهی آنها ذکر می کنند.

کد خبر 497682

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
    0 0
    بنیامین نتانیاهو فریب فضای مجازی رو خورده، شما میگید دختر تحصیلکرده

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار