معاونت آموزشی وزارت علوم با ابلاغ بخشنامه‌ای اعلام کرد: الزامی به حضور فیزیکی دانشجویان برای شرکت در کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌ها در صورت بازگشایی این مراکز از اول اردیبهشت وجود ندارد و همه دانشجویان نیز برای حضور در محیط دانشگاه باید گواهی سلامت داشته باشند.

علي خاكي صديق

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم با ابلاغ بخشنامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اعلام کرد: پیرو تصمیمات جلسه ۱۷ فروردین ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می‌شود دانشگاه‌ها مجاز هستند از آغاز اردیبهشت‌ماه ۹۹ امکان حضور دانشجویان دوره دکتری خود را با لحاظ شرایط زیر در مراکز خود فراهم آورند.

طبق این بخشنامه کلاس‌های درسی ترجیحاً به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود مگر به تشخیص استاد و به منظور رفع اشکال با رعایت فاصله افراد و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و کلاس‌های بزرگ و دارای تهویه مناسب به صورت حضوری برگزار شود.

همچنین دانشجویانی که برای پیشبرد و انجام رساله خود نیاز به حضور و فعالیت در آزمایشگاه و کارگاه دارند می‌توانند با رعایت ضوابط بهداشتی و حدالامکان به صورت تک نفره از فضای آزمایشگاه‌ها یا کارگاه استفاده کنند و در صورت لزوم ساعت کاری آزمایشگاه و کارگاه بین دانشجویان توزیع و برنامه حضور آنها در روزها و زمان‌های مختلف تنظیم شود.

معاونت آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: قبل و بعد از حضور هر دانشجو در آزمایشگاه و کارگاه قسمت‌های مورد استفاده و تجهیزات و وسایل به نحوی موثر باید ضدعفونی شوند. همچنین همه این دانشجویان برای حضور در محیط دانشگاه ملزم به دریافت گواهی سلامت از مراکز بهداشتی هستند.

در پایان این بخشنامه آمده است: دانشگاه‌ها تلاش کنند تا دوره‌ها و رشته‌های نظری دانشجویان به صورت الکترونیکی برگزار شود و الزامی به حضور فیزیکی دانشجویان دکتری در دانشگاه‌ها نیست.

کد خبر 498264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رها IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  7 1
  آقای وزیر علوم حضور در آزمایشگاه را تک نفری مطرح کردند. حضور دانشجویان بخصوص دانشجویان دانشگاه های تحصیلات تکمیلی که تمام دانشجویان ارشد یا دکتری هستند در محیط های خوابگاهی با اتاق های 2 تا 4 نفره را چکار میشه کرد؟و دانشجویانی که 90درصد غیر بومی و شهرستانی و از استان های مختلف هستند؟
 • علیرضا IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  11 1
  بیشتر دانشجو های دانشگاه های تحصیلات تکمیلی غیر بومی هستند و در صورت باز شدن دانشگاه ها باید در خوابگاه ها مستقر شوند و اتاق ها هر کدام دو یا چهار نفره و حتی بیشتر است.این یعنی امکان ایجاد فاصله ی ایمن بین افراد چه در اتاق ها و چه در آشپزخانه و محیط های دیگر خوابگاه وجود ندارد و این باعث شیوع بیشتر بیماری می شود.شیوع بیماری در یک محیط دانشگاهی حتی برای پرسنل و اساتید نیز خطرآفرین است.پس لازم است در مورد دانشگاه ها دقت بیشتری به خرج دهید.
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  13 1
  خدا را گواه میگیریم یا باید از مرگ ترسید یا از مدیریت مدیران ما مردم ایران از دومی بیشتر وحشت داریم جون مدیران ما بعداز تجربه فکرشان به کار میافتد
 • IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  10 0
  ما بعنوان تصمیم گیرندگان در دانشگاه زیر بار این تصمیم نخواهیم رفت، چون اولین شرط لازم بازگشایی خوابگاه است که با عقل سلیم جور در نمیاد.
 • شهرزاد IR ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 2
  لطفا هرچه سریعتر برای بازگشایی دانشگاه ها فکری بکنید آموزش مجازی اصلا بازدهی ندارد

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار