شمار مبتلایان به کرونا در سراسر جهان به بیش از یک میلیون و ۲۶ هزار نفر و شمار جان‌باختگان آن به بیش از ۵۴ هزار نفر رسیده است. آمریکا، اسپانیا و ایتالیا همچنان بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارند و ایران نیز در جایگاه هفتم رتبه‌بندی جهانی قرار گرفته است. ایتالیا با ثبت ۱۳ هزار و ۹۱۵ مرگ، بیشترین شمار جان‌باختگان را در سراسر جهان دارد.

آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان - 15 فروردین

به گزارش همشهری آنلاین، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵۳ هزار و ۱۸۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۳۲۹۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۷ هزار و ۹۳۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن بیان کرد: از ظهر 14 فروردین تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۷۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به ۵۳ هزار و ۱۸۳ مورد رسید.

وی با بیان این‌که تاکنون ۱۷ هزار و ۹۳۵ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده‌اند، افزود: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۳۲۹۴ نفر رسید. جهانپور اظهار کرد: ۴۰۳۵ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

«یورونیوز» آخرین اطلاعات و آمار جهانی مبتلایان و قربانیان ویروس مرگبار کرونا در روز جمعه ۱۵ فروردین (سوم آوریل) را منتشر کرده که در ادامه می‌خوانید. 

 • شمار قربانیان کووید-۱۹ در ایالات متحده از ۶۰۰۰ نفر گذشت
  بنا به گزارش‌های مقام‌های بیمارستانی و درمانی ایالات متحده آمریکا، شمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ در این کشور در شبانه‌روز گذشته با بیش از ۱۰۰۰ مورد افزایش به ۶۱۰۰ نفر رسیده است.  ایالات متحده تا عصر جمعه با ثبت بیش از ۲۴۴هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا، با اختلاف زیاد بیش از دیگر کشورهای درگیر با این بیماری، قربانی آن بوده است.
   
 • شمار قربانیان ویروس کرونا در فرانسه از ۶۵۰۰ نفر فراتر رفت
  طبق گفته ژروم سالومون، رئیس سازمان خدمات بهداشتی فرانسه، تاکنون در این کشور بیش از ۶ هزار و ۵۰۷ نفر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان باخته‌اند که ۵ هزار و ۹۱ نفر آن‌ها در بیمارستان‌های فرانسه جان خود را از دست داده‌اند و هزار و ۴۱۶ نفر دیگر نیز در خانه‌های سالمندان و سایر مراکز درمانی اجتماعی فوت شده‌اند.
  طبق گفته آقای سالمون، در شبانه‌روز گذشته ۵۸۸ مورد فوتی جدید در بیمارستان‌های فرانسه گزارش شده‌ است. همچنین تاکنون ۲۷ هزار و ۴۳۲ نفر در بیمارستان‌های فرانسه به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ بستری شده‌اند که هزار و ۲۰۰ نفر از روز گذشته اضافه شده است. بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ نفر نیز از این افراد بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۵ هزار و ۶۴۵ نفر به مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا اضافه شده است.

 • ۷۶۶ نفر دیگر در ایتالیا بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان باختند
  ایتالیا روز جمعه ۷۶۶ مورد فوتی دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرد و  آمار کل قربانیان این ویروس به ۱۴ هزار و ۶۸۱ نفر افزایش یافت. با این حال روند ابتلای جدید به این ویروس در ایتالیا در حال کند شدن است. مقام‌های این کشور در شبانه روز گذشته ۴ هزار و ۵۸۵ مورد ابتلای جدید در این کشور را گزارش کرده‌اند که نسبت به روز گذشته کاهش یافته است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته هزار و ۴۸۰ نفر نیز بهبود پیدا کرده‌اند.

ایتالیا اولین کشور با بیشترین شمار قربانیان کرونا در جهان است. تاکنون ۱۱۵ هزار و ۲۴۲ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۱۳ هزار و ۹۱۵ نفر نیز جان باخته‌اند.

 • شمار قربانیان ویروس کرونا در آلمان به ۱۱۱۱ نفر رسید
  طبق آخرین آمار اعلام شده، تاکنون ۱۱۱۱ نفر در آلمان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست داده‌اند. طبق آمارهای رسمی اعلام شده نیز شمار مبتلایان به این ویروس نیز کمی بیش از ۸۵ هزار نفر ثبت شده است.
   
 • شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ژاپن ۲ هزار و ۶۱۷ نفر و شمار جانباختگان این ویروس ۶۳ نفر است.
   
 • بنا بر آمارهای رسمی تاکنون ۴ هزار و ۱۴۹ نفر در روسیه به ویروس کرونا مبتلا شده و ۳۴ نفر نیز جان باخته‌اند.
   
 • سنگاپور توانست با وجود گستردگی فعالیت‌های بین‌المللی در این کشور، شمار مبتلایان را در سطح پایین هزار و ۱۱۴ نفر نگه دارد. شمار قربانیان این ویروس در این کشور نیز تنها ۵ نفر است.
   
 • شمار جان‌باختگان کرونا در اسپانیا برای دومین روز متوالی بیش از ۹۰۰ نفر شد
  وزارت بهداشت اسپانیا روز جمعه اعلام کرد که شمار جانباختگان ویروس کرونا در این کشور تنها در یک شب ۹۳۲ نفر افزایش یافته و به عدد ۱۰ هزار و ۹۳۵ نفر رسیده است. شمار کل مبتلایان به این ویروس در اسپانیا نیز به ۱۱۷ هزار و ۷۱۰ نفر رسیده است.

 اسپانیا با پشت سر گذاشتن ایتالیا، جایگاه دوم را در رتبه بندی جهانی ابتلا به کرونا پس از آمریکا به خود اختصاص داد.

 • تا کنون ۲،۴۵۰ نفر در پاکستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۳۵ نفر نیز جان باخته‌اند.
   
 • بنا بر آخرین گزارش‌های منتشر شده، شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در سرزمین اصلی چین تنها ۳۱ نفر بوده و به این ترتیب شمار کل مبتلایان در این کشور به رقم ۸۱۶۲۰ رسیده است.
   
 • چین هم اکنون پس از ایالات متحده و سه کشور اروپایی ایتالیا، اسپانیا و آلمان جایگاه پنجم را در رتبه بندی جهانی ابتلای به کرونا دارد. شمار قربانیان این بیماری در چین نیز به ۳۳۲۲ نفر رسیده است.
   
 • بنا بر آخرین گزارش‌ها شمار مبتلایان به ویروس کرونا در بریتانیا به ۳۳۷۱۸ نفر و شمار جان‌باختگان به ۲۹۲۱ نفر افزایش یافته است.
کد خبر 497435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 1
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • کیوان واحدی TR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  0 6
  با سلام خدمت شما واحدی هستم ازتمامی عزیزانی که باهمت والا شان ابروی ایران اسلامی را حفظ کرده اندخصوصا نیروهای سپاه وبسیج وکادردرمانی دانشکده علوم پزشکی و بهداشت ودرمان که باایثاروازجان گذشتگی برگ زرینی رادرجهت حفظ مردمان این سرزمین رقم زده اندتمامی مردمان این دیارکمال تشکررادارندحالا جهان بایدبفهمدکه سپاه پاسداران این سرزمین وتمامی مردمان ایران درموقع لزوم چه قدرتی دارد باتشکر