رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: پیش‌بینی‌ها بیانگر بارش باران، رگبار و رعد و برق و وزش باد طی روز چهارشنبه، ۱۳ فروردین‌ماه در استان است.

باران

به گزارش همشهری آنلاین مهدی صابری روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز به طور موقت جوی آرام و بدون بارش در استان حاکم بوده و پدیده غالب نیز افزایش ابر و وزش باد است.

وی با اشار به ورود موجی ناپایدار به استان از فردا بیان کرد: این موج تا روز پنج‌شنبه موجب بارش باران خواهد شد.

وی اظهار داشت: بیشترین بارندگی‌های ثبت شده طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی مربوط به سردشت با ۲۳ میلی‌متر و پیرانشهر با ۱۶ میلی‌متر بود.

رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش سه درجه‌ای دماهای کمینه از سه‌شنبه‌شب در استان اضافه کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته دمای ارومیه بین یک و ۱۳ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود و دمای تکاب به عنوان سردترین شهر استان صفر درجه سانتی گراد و پلدشت به عنوان گرم‌ترین شهر استان ۱۶ درجه سانتی‌گراد گزارش شد.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.شهرهای جنوبی استان به ویژه سردشت از پربارانترین شهرهای استان است که سالانه یک‌هزار میلی‌متر بارش دارد.

بارش‌های استان از شهریورماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

کد خبر 496768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار