کیفیت هوای پایتخت صبح پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹ با افزایش شاخص ۲۵ واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون روی شاخص لحظه‌ای ۷۹ در شرایط سالم قرار داشت.

برج ميلاد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز روی شاخص ۷۹ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۳۳ و منواکسید کربن با شاخص ۱۰ بوده است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، ایستگاه‌های شادآباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۹۲، تربیت مدرس (منطقه۶) با شاخص ۸۹ و شریف (منطقه ۲) و شهرداری منطقه ۱۰ مشترکا با شاخص ۸۸ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین در همین مدت، ایستگاه‌های مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۴۱، ستاد بحران (منطقه ۷) با شاخص ۶۱ و پونک (منطقه ۵) با شاخص ۶۸ جزو مناطق دارای هوای پاک در تهران بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

کد خبر 495560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار