نایب رئیس مجلس با بیان اینکه باید برخورد قاطع و محکم در مقابله با کرونا داشت گفت با این تصمیمات قطره‌چکانی و موقت به جایی نمی‌رسیم.

پزشكيان

به گزارش همشهری آنلاین، مسعود پزشکیان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «تقریبا یکماه پیش تاکید کردم که نباید وقت را از دست داد، دولت باید کاملا قاطعانه و در اسرع وقت قرنطینه‌ی شهرهای آلوده، منع رفت و آمد و تعطیلی ارگان‌های دولتی را با اتخاذ تدابیری که کمترین لطمه به مردم وارد شود را با نظر کارشناسان داخلی و خارجی اعمال کند.

الان ‌هم همانطور که هم در هیات رئیسه‌ مجلس تاکید کردم و هم در گفتگو با مسئولین مرتبط تاکید داشتم، معتقدم با تصمیمات قطره‌چکانی و موقت به جایی نخواهیم رسید و همانطور که در بیشتر کشورهای دنیا انجام شد، محکم و قاطع باید برخورد کرد و کل کشور را در حالت آماده‌باش قرار داد والا ممکن است این ویروس تا ماه‌ها با ما همراه باشد و بسیاری از مسئولان ، پزشکان و مردم ما را از دست ما بگیرد.

درهمین راستا، طرحی به مسئولین وزارت بهداشت و حتی به دستگاه‌های استانی ارائه کردم و در جلسات جداگانه‌ای هم با استاندار آذربایجان‌شرقی ، امام‌جمعه‌ی محترم و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار کرده‌ایم و پیشنهاد دادم که این طرح را در استان اجرایی کنیم. حتی سازوکار اجرای این طرح را می‌توان در مدت ۲ روز آماده کرد. در جلسه با نماینده ولی‌فقیه در استان هم گفتم که از امکانات سازمان تبلیغات اسلامی، جامعه روحانیت و ظرفیت ائمه جمعه در استان استفاده شده و مساجد را به عنوان پایلوت این طرح مورد استفاده قرار دهیم.

اما متاسفانه با این استدلال که مجبور به اجرای تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم ، این طرح را اجرایی نکردند.»

کد خبر 495533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ahmad13550 IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  0 0
  اصلا توجه نمیشه الان علائم کردن اداره باید تعطیل شه گو ما سر کاریم میگن برای ما نیست.
 • اکبر IR ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  1 0
  اینکارها بسرعت انجام دهید: قرنطینه خانگی بیماران ،قرنطینه شهرها ،بستن ورودی وخروجی شهرها ،کنترل عدم اجتماع بیش دو نفر ،به حداقل رساندن یا به صفر رساندن کارکنان درهمه سازمان ها .استفاده از نیروهای نظامی وانتظامی برای خلوت کردن اجتماعات،خیابان ها وجاده ها تصویب جریمه سنگین برای خاطیان.ارجاع مواکد مردم عزیز به سایت غربال گری وزارت بهداشت:www.salamat.gov.ir برای نتیجه گیری بهتر ،حاصل از استنتاج های آن.
 • وطب پرست DE ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  0 0
  عدم اتخاذ تصميمات قطعي

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار