یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: برای مقابله موثر با ویروس کرونا هیچ راهی جز قرنطینه نداریم و باید حداقل شهرها را به مدت یک ماه قرنطینه کنیم.

 اصغر سلیمی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، اصغر سلیمی در خصوص طرح سه فوریتی گروهی از نمایندگان مجلس برای ترغیب مردم به ماندن در خانه به ازای دادن ۵۰۰ هزار تومان به خانوارها اظهار کرد: طرح هایی قابل اجرا است که دولت بار مالی آن را بپذیرد که در این شرایط بعید است دولت بتواند بار مالی چنین طرحی را تقبل کند.

وی گفت: اعتقاد دارم دادن ۵۰۰ هزار تومان به خانوارها برای در خانه ماندن آنان راهکار مناسبی نیست، در شرایط کنونی مردم باید خودشان به فکر سلامتی شان باشند و در خانه بمانند و اگر بتوانیم ارزاق مورد نیاز خانواده‌ها را با دادن بُن یا کارتِ خرید تامین کنیم بهتر از دادن ۵۰۰ هزار تومان است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ راهی جز قرنطینه شهرها باقی نمانده است، گفت: تمام کشورها به سمتِ اجرای روش قرنطینه رفته‌اند و تا حد زیادی هم در کنترل ویروس کرونا موفق بوده‌اند. در تمام کشورها مقررات سفت و سخت و جریمه های سنگینی برای هر گونه تردد در شهرها در نظر گرفته شده است، چراکه به خوبی می دانند درمان قطعی و واکسنی برای ویروس کرونا وجود ندارد. این ویروس ناشناخته است و در ایران نیز باید با قرنطینه حداقل یک ماهه شهرها زنجیره انتقال ویروس را قطع کنیم تا امیدوار باشیم با آمدن فصل گرم، ویروس کرونا از بین برود.

وی افزود: راهکار مناسب دیگری برای مقابله با ویروس کرونا جز قرنطینه وجود ندارد. انگلستان نیز در ابتدا این ویروس را دست کم گرفت، اما هم اکنون نخست وزیر این کشور دستور تعطیلی تمام ادارات و مدارس و قرنطینه شهرِ لندن را داده است. اگر قرنطینه اجرا نشود ظرفیت بیمارستان های کشور جوابگوی بیماران نیست و مرتب بر تعداد بیماران کرونایی اضافه می شود.

کد خبر 495448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمدرضا شفیعی IR ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
  0 0
  به همان اندازه که مردم را با هم متحد ومنسجم کنیم کار سخت بر کشور آسان خواهد شد
 • حمید IR ۱۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
  1 0
  این آقای سلیمی که پرداخت پانصد تومن چاره ساز ندانسته ،باید هم بگه چون سیر از گرسنه خبر نداره،و خودش مشکل مالی نداره ،یک ماه هم خانه بماند برایش مسءله ای نداره،حقوقش با بهترین رقم می آید!!منتها افرادی مثل بنده که سر یک عدد ماسک غیر استاندارد جهت خرید چکش میکنم ودر صورتی که پیدا شود برای اعضای خانواده ندارم بخرم پس چی بگویم!!پس در اظهاراتتان انصاف ووجدان داشته باشید.
 • جانباز IR ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
  1 0
  بعدش مردم در این یک ماه هوا بخورند ؟ نیاز به کار کردن و پول ندارند . بعضی ها فقط بلدند حرف بزنند.