وزیر خارجه پاکستان در گفت‌وگوی تلفنی با همتای فرانسوی خود در ارتباط با اقدامات لازم در برابر شیوع کرونا، بر رفع تحریم‌ها علیه ایران تاکید کرد.

شاه محمود قریشی - وزیر خارجه پاکستان

به گزارش همشهری آنلاین مهر به نقل از رادیو پاکستان اعلام کرد، شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان، با ژان ایو لودریان، وزیرخارجه فرانسه، در ارتباط با اقدامات در برابر بحران شیوع جهانی کرونا به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

قریشی در این ارتباط با اشاره به اقدامات انجام‌شده در برابر شیوع جهانی کرونا، خواستار مشارکت جهانی در برابر مقابله و همه‌گیری گسترده ویروس کرونا شد.

شاه محمود قریشی در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به شرایط و اوضاع ایران، تاکید کرده است نیاز فوری به برداشتن تحریم‌ها علیه ایران وجود دارد.

در این گفت‌وگوی تلفنی وزیرخارجه پاکستان لغو فوری تحریم‌ها علیه ایران را با هدف دسترسی این کشور به کمک‌های بشردوستانه و نجات جان انسان‌ها ضروری عنوان کرده است.

گفته شده در این گفت‌وگو وزیرخارجه فرانسه نیز با پذیرش نظرات همتای پاکستانی خود درباره شرایط ایران و نیاز به رفع تحریم‌ها تاکید کرده است که در نشست آتی جی ۲۰ مسئله لغو تحریم‌های ایران و مشکلات مربوط به بدهی کشورهای در حال توسعه را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

پاکستان پیش از این نیز خواستار لغو و رفع تحریم‌ها علیه ایران شده بود و از جمله نخست وزیر این کشور نیز درخواست مشابهی را مطرح کرده بود، هرچند همزمان با بحران جهانی شیوع کرونا، وزارت خارجه آمریکا به تازگی از اعمال تحریم علیه برخی نهادها و شخصیت‌های حقوقی و حقیقی مرتبط با ایران خبر داده است. اقدامی که با واکنش‌های انتقادی جهانی روبه‌رو شده است.

کد خبر 495096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار